Kulpix

Jak dát kočce odčervovací tabletku? (více v popisu)

Rozdrtil jsem jí to na prášek a zamíchal do její oblíbené kočičí konzervy. Sežrala jen trošku. Dnes jsem jí opět trochu konz. přidal, ale už se jí do toho moc nechtělo. Jak to zařídit, aby to snědla?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Já to rozdrtím mezi dvěma lžičkama na prášek. Takže na jedné lžičce mám prášek a do druhé lžičky vezmu vodu. Jeden podrží kočku a otevře jí tlamičku. Šup lžička s práškem a než to stihne vyprskat tak šup lžička vody.

No a jinak to jde i takto :DDDDD

Pevně kočku chyťte. Její hlavu si položte na loket, jako když dáváte miminku pít z láhve. Potichu říkejte „hodná čičinka“. Strčte tabletku do kočičí tlamičky.
Sundejte kočku z lustru a vyšťárejte tabletku zpod gauče.
Zopakujte bod 1, ale přidržujte levou rukou přední packy a pravým loktem zadní. Zastrčte tabletku do tlamky ukazováčkem.
Vyšťárejte kočku zpod postele. Vyndejte z tuby novou tabletku. (Zapuďte myšlenku na pořízení nové kočky.) Znovu postupujte podle bodu 1. Tentokrát si, jakmile máte kočku v pozici pijícího dítěte, sedněte na kraj křesla, nakloňte se co nejvíc nad kočku, přesuňte pravou ruku nad levý loket, zvedněte kočce horní čelist, rychle vhoďte tabletku. Protože vaše hlava spočívá prakticky na kolenou, nevidíte, co přesně děláte – na tom však nezáleží.
Nechte kočku viset na záclonách. Nechte tabletku ve svých vlasech.
Jste-li žena, poplačte si. Jste-li muž, poplačte si.
Seberte se. Tak kdo tady poroučí?! Vezměte kočku a tabletku. V poloze 1. proneste pevným hlasem:„Tak kdo tady poroučí sakra?!?“ Otevřete kočce pusu, vezměte tabletku a … zatraceně!
Tak takhle to nejde. Poddejte se zhroucení a po chvíli se zamyslete. Aha! Chaos způsobují drápy.
Připlazte se ke skříni s prádlem. Vytáhněte velkou osušku a rozprostřete ji na zem.
Vytáhněte kočku z kuchyňské linky a tabletku z květináče.
Natáhněte kočku na osušku hlavou u delšího okraje. Připlácněte kočce nohy k tělu. (Odolejte pokušení rozplácnout celou kočku.)
Zabalte kočku do osušky. Spěchejte – čas a tabletka na nikoho nečeká.
Opět zaujměte polohu 1. Obtočte ruku kolem osušky s kočkou, aby dosáhla k hlavě. Stiskněte kočce čelistní klouby tak, jako když otvíráte okvětní plátky „zaječí hubičky“.
Pusťte tabletku do tlamky a zastrčte ji prstem dál. Konečně!!!
Vyluxujte chlupy (kočičí). Ošetřete si šrámy (vlastní). Vezměte si dva aspiriny a lehněte si.

Postup č. 2 – radikálnější postup: rozhodně neschváleno ochránci zvířat, natožpak kočkami

Vezměte kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu koččiny tlamy. Vezměte prášek a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechte kočku aby zavřela tlamu a polkla.
Vytáhněte kočku zpoza pohovky a prášek z podlahy. Vezměte kočku do levé ruky a opakujte proces.
Přitáhněte kočku z ložnice a vlhký prášek zahoďte.
Vezměte si nový prášek z balení, pevně uchopte kočku za přední packy. Silou otevřete čelisti a vtlačte prášek do tlamy pravým ukazováčkem. Držte tlamu zavřenou, než napočítáte do deseti.
Vytáhněte prášek z akvária a kočku ze skříně. Zavolejte si na pomoc manželku ze zahrady.
Klekněte si na podlahu s kočkou zaklíněnou mezi koleny. Pevně uchopte přední a zadní packy kočky. Ignorujte její hluboké vrčení. Požádejte manželku, aby kočce jednou rukou podržela hlavu a druhou rukou kočce vsunula dřevěné pravítko do tlamy. Nechte prášek sklouznout po pravítku při rázném tření hrdla kočky.
Vyjměte kočku ze zmuchlaných záclon. Vezměte si nový prášek z balení. Poznamenejte si, že máte koupit nové pravítko a záclony. Opatrně zameťte rozbitý porcelán z krbu a uložte ho stranou pro pozdější slepení.
Zabalte kočku do velkého ručníku a poproste manželku, aby kočku chytla tak, aby ji hlava koukala z podpaždí. Vložte prášek na konec brčka. Tužkou otevřete kočce tlamu a foukněte do brčka.
Ověřte si, zda-li prášek není člověku škodlivý. Vypijte sklenici vody, abyste zahnali pachuť z úst. Ošetřete obinadlem manželčino podpaždí a odstraňte krev z koberce mýdlem a vodou.
Přivlečte kočku ze sousedovic kůlny. Vezměte si nový prášek. Položte kočku do skříně a zavřete dveře tak, aby jí koukala jen hlava. Lžící otevřete kočce tlamu. Pomocí gumičky vystřelte kočce do krku prášek.
Z garáže si přineste šroubovák a přišroubujte dveře zpět k pantům skříně. Přiložte si na tvář studený obklad a zkontrolujte si, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Vyhoďte své tričko a přineste si z ložnice nové.
Zavolejte hasiče, aby vám přinesli kočku ze stromu přes ulici. Omluvte se sousedovi, který naboural do plotu, když se vyhýbal kočce a vezměte si poslední prášek z balení.
Šňůrou na prádlo svažte kočce přední nohy se zadními a pořádně ji připevněte k noze jídelního stolu. V garáži si najděte odolné rukavice, otevřete kočce tlamu malým francouzským klíčem. Strčte prášek do tlamy spolu s velkým kusem masa. Podržte hlavu ve svislé poloze a spláchněte prášek půl litrem vody.
Nechte se manželkou odvézt do nemocnice. Seďte potichu, než vám doktor zašije prsty, předloktí a vyndá zbytky prášku z pravého oka. Cestou domů se zastavte v obchodě s nábytkem a objednejte si nový stůl.
Počkejte až Spolek pro ochranu zvířat odveze kočku a zavolejte do místního zverimexu, jestli nemají nějaké křečky.

Další odpovědi
mosoj

Nedělejte cirkus. Kup si aplikátor za čtyři pětky a je po problémech. Konec aplikátoru je gumový, takže zvíře neporaníš. Jeden ať kočku drží a otevře ji tlamičku, ty tam velmi rychle strčíš aplikátor dozadu za jazyk, cvak a je to tam. Uděláš to i když kočka tlamičku při aplikaci zavře.

https://www.spo­kojenakocka.cz/spo­kojenakocka/eshop/7-1-Pece-o-kocku/185-3-Pomucky/5/3080-Aplikator-tablet-pro-mala-zvirata

Nějaké dávání se žrádlem je nespolehlivé, nemáš jistotu, že kočka vzala celou dávku.

Stingo

Má ráda hermelín? Zkus to do něj zapíchnout a doufat, že nebude moc žvýkat a spolkne to.

čičino, to tady na tebe vymýšlíme fígle, viď? 🙂

Kepler

No já bych se s tím moc nezdržoval, kéž mi ochránci zvířat odpustí. Já bych jí to normálně nabídl těsně před tlamičkou a v zápětí ji jemně kopl do prdelky. Zameteno.

Bess

Nevím, jestli to tak půjde u kočky, ale našemu jorkšírovi balíme tabletku do kousíčku šunky – teď jen pozor, aby to nevypadlo :)