Jak dát kočce léky?

Mám nemocnou kočku a zverolekar mi pro ni dal prasky. Jsou ale moc velike a ona je vzdy vyplivne. Zkousela jsem je nakouskovat,ale ani tak to do ni nedostanu.Mate nejaky trik?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

- chytnout a otevřít tlamičku
- nebát se a prášek zatlačit prstem co nejdále do krku
- a rychle tamičku zavřít, kočka tak má omezenou hybnost jazyku a je instinktivně nucena polknout. Držte tlamičku opatrně ale pevně, dlaní zespodu a palec přes čumáček. držte raději déle ať je jistota že se prášek dostal kam měl ;-)
- odměňte kočičku nějakým pamlskem

Další odpovědi:

já ho rozmačkám na jemno na lžičce a přidám trochu smetany nebo šlehačky vždycky to zblajzne a pak jí dám ještě nějakej mlsek

Mam osvedceny, kdyz rozdrtis prasek a obalis ho do taveneho syru, tak to spolkne jako malinu. Funguje to teda u psa, ale myslim si ze kocka to taky zvladne. ;)

Pokročilý

no prostě se sní nepárat otevřít papulu a zacpat dozadu do krku - možno s kouskem masa nebo něčeho co má kočičanda ráda, pak by se němelo stát že to vyplivle.......záleží jak si s tím člověk poradí

Pokročilý

Pokud to nesní v jídle tak opravdu dát až do krku. Taky to tak doma děláme...

Pokročilý

Vezměte kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu kočičí tlamy. Vezměte prášek a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechte kočku, aby zavřela tlamu a polkla.
nebo zabalit do salámu,rozdrtit a dát do pacholíka

strcit ji to do krku a drzet cumacek,dokud nepolkne.Taky to nekdy delam i na 3krat

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.