oqlcijdhnaif

Jak dát bowden do řazení u kola

Dobrý den, jezdil jsem v terénu a když koukám tak mám špinavé kolo. Nedaleko byl potok tak jsem ho tam trošku opláchl. Potom jedu a nejde mi přehodit u přední přehazovačky. Ten bowden je vypadlý z seřizovací matky a nevím jak ho dát zpět. Následkem toho druhý bowden na rámu nejde zasunou do vodítka a lanko je hodně volné. Mám Sram x7. Co mám dělat? Dík

Odpovědi
exit47

Tak to se ti asi povolil šroub co je na přesmykači (přední přehazovačka) a drží konec lanka, proto když se snažíš přehodit, tak to nejde. Předpokládám, že je přesmykač na nejmenším talíři, nebo skoro u rámu. Budeš muset to všechno naskládat do sebe. Ty seřizovací matky zašrubovat jen do půlky, aby se to dalo pak ještě doladit a musíš našponovat lanko k přesmykači. Koukni na tento návod nad ti pomůže.
http://www.ive­lo.cz/servis-tipy-rady/domaci-servis-kol/serizeni-presmykace/