redy

Jak daleko od kamen může stát lednice?

Na chalupu je třeba koupit lednici, jenže jestli ji nechci mít až v předsíni, tak je místo u kamen.
Ale prej to je špatně.
Topí se jen v zimě, ale někdy i v létě.
Kámoš říká, že ke kamnům ne, ale jedna známá říká, když dáme něco mezi kamna a lednici, že to neva.
Je to pravda? Vůbec si nevím rady.
Všem moc děkuju

Nejlepší odpověď
anonym

tak použijte reflexní zástěnu, která odrazí teplo zpět http://www.el­posnaradi.cz/zas­tena-za-kamna-reflex-74x61cm-se-stoj-95-c/

Další odpovědi
honza19hk

lednice potřebuje přístup vzduchu,jinak nechladí jak má. a žere akorát víc.Tudíž blíž jak metr bych ji nedával.
my máme lednici také na chodbě a to ne protože by se do kuchyne nevěšla.

cukrar

Dobrý den,
redy, je třeba zdůvodnit, proč to není dobré, pak si sama rozhodnete, jak daleko od kamen dáte ledničku.
Zadní strana lednice odvádí teplo, které se odebere z ledničky. Proto se musí zadní strana chladit. Když bude proudit teplo od kamen za ledničku nebude čím ochlazovat zadní stěnu. Dále, když otevřete ledničku, abyste si vybrala něco dobrého, vniká do ní teplo z okolí. Když je u kamen, tak je více tepla jak na druhé straně místnosti.
OK?

terry

Zástěna je dobrá, ale stejně je vhodné ji umístit od kamen ck nejdál.
Lednice v teple mnohem víc chladí, má vyšší spotřebu a mrazák se více namrazuje.
Taky, jak často se do ledničky chodí?

redy

boreczech díky, tak to nás nenapadlo, až se stydím .-))

cochee

Poopravím terry: „Lednice v teple mnohem víc chladí,…“ – to ne, chladí stejně, míru chlazení určuje nastavení termostatu. Je vyšší spotřeba, to ano. A míru zamražení výparníku určuje spíš to, jak často jej otevíráme, zdali těsní či dokonce dovírají dvířka výparníku a jestli potraviny ve výparníku jsou neprodyšně zabaleny.