Jak daleko musí být zasuvka od topného tělesa v koupelně?

Dáváme do koupelny topné těleso a nachystali jsme pro něj zásuvku. Bude pouze na elektřinu. Jak daleko musí být zásuvka od okraje topného žebříku. Nebo je dost od stěny a tak to není omezeno? Děkuji

Nejlepší odpověď
tom004

Vysvětlování by bylo na delší papír,takže odkaz:

Zdroj: http://elektri­ka.cz/data/clan­ky/znok030708/vi­ew

Další odpovědi
Hlada

Zásuvky se umísťují v koupelnách do jednotlivých zón podle ČSN 33 200–7–701. Vzdálenost od topného tělesa tato norma neřeší, bezpečné vzdálenosti by měly být v návodu k instalaci tělesa.

venkovan

Co vím, tak v koupelnách se řeží vzdálenost vypínače a zásuvky od vodovodních kohoutků a vše musí splňovat normy pro vlhké prostředí. Nicméně instalaci do koupelny bych nechal elektrikáři se zkouškami a hezky na daňový doklad.