Jak daleké výlety na kole mohu opět realizovat s nyní již 82letou babičkou?

V létě roku 2013, když jí bylo ještě 79 let, jsme projezdili skoro všechny okolní vesnice a ona byla čilá a stále vitální. Až jí bylo 80, tak se začaly projevovat změny a ona je už o holi, ale chodí i bez ní na kratší vzdálenosti, ale na kole jezdit stále může. Paměť se jí v posledních letech taky evidentně zhoršuje, a tak se ptám, co s ní mohu podstoupit.

Dnes se mě ptá, zdali se s ní nepůjdu projet. Venku je krásně. Jak daleko to mohu riskovat?
10? 15? 20–25 km se mi zdá už na hraně, ale asi by to stálo za to. Takže těch 20? Snad by to i šlo? Na víc se osobně ani já necítím. Víte, ona si sama neřekne o přestávku a musím ji nutit i do pití. I přes to má velkou výdrž. Minule jela sama a mně se nechtělo a někde si narazila kotník a šla pak k doktorovi.

Každopádně s ní teď jedu, protože nikdy nevím, jak dlouho tu na světě ještě bude, i když u ní tipuju, že se možná dožije i 90. Měla by i na 100, ale hodně se nervuje a stresuje z úplných prkotin a nepodstatných věcí.

PS: Změna plánu. Právě se dozvídám, že se domluvila už s nějakou starou paní, a tak ať si vyjedou spolu. Alespoň přijde na jiné myšlenky.

Jinak na obrázku není ona, ale 90letá paní jménem Lan Yin Tsai z New Jersey.

Nejlepší odpověď
yuko

Aktivní babička. Tak s ní přiště jeďte třeba jen 15 km nenáročnym terénem. Navštivte třeba nějaké přátele ze sousední vesnice a nebudete ji muset nutit k přestávce či pití, protože to přijde automaticky. Hodně štěstí. Přestavte si, že by jen seděla doma a koukala z okna nebo hrála hry na PC.

Kepler

yuko: konečně jsem se dnes poprvé zasmál – při představě jak to babička mydlí do PC a hraje třeba válečné hry 🙂

yuko

Jo takových závislých je…jsem zrovna na lodi. Jsou tu lidé všeho věku i vozíčkáři. Ale jsou tu i automaty, to byste nevěřili, kolik závisláků mezi nimi je. Všimla jsem si hlavně žen. Děs. Ale byla tu i skupina starších 70 ti letých žen, které si uživají, zpívají tančí. To je paráda.