marci1

Jak dalece u dopravy zboží drony bude narušeno soukromí a co třeba zloději ?

Dovedete si představit, že Vám Amazon bude doručovat objednané zboží dronem ?
http://zpravy­.ihned.cz/c1-61370390-amazon-dodavani-drony
Doplňuji:
Moc nevěřím, že by to prošlo! 🙂

Nejlepší odpověď
petra15

Ale tento zpusob dopravy není jiste urcen pro ceský trh !!! No to bych chtela videt 🙂:DDD

Další odpovědi
Funna

já ano…ale taky si dovedu představit,že se najde spousta blbců, co bude chtít takového drona poslat k zemi…prostě si z něj udělá terč…a nějak nechápu, jak by mi mělo tohle letadélko narušovat soukromí…pokud si objednám a potvrdím „do 30 minut“, musím počítat s tím, že mi tam prostě něco přiletí a souhlasím tak s „narušením“…a stejný princip funguje u otázkuy zlodějů…buď půl hodiny počkám a pohlídám si „přistání“, nebo musím počítat s tím, že se to třeba ztratí…

anonym

Prozatím jde o naprostou vizi bez možnosti praktického veřejného uplatnění – nemá smyslu se nad tím zamýšlet.
Až se bude jednat o úpravách zákonů, které by toto mohly umožnit, bude možné se zamýšlet nad konkrétními formulacemi – např. ohledně soukromí (nebo i ohledně ochrany zboží při přepravě).

Doplňuji:
Ad doplnění – vbrzku určitě ne, navíc v článku – ač to autor neuvedl, se jedná o situaci v USA, v evropských podmínkách bude schvalování ´složitější´.
😉