Zlatý

Jak dalece ovlivňuje mínění jiných?

vaše chování? Nebo dokonce uvažování.
Máte "svou hlavu"?
Nikdo z nás nežije na pustém ostrově.
Takže jakýs-takýs kompromis?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nenecham se ovlivnit , pokud si myslim , ze mam pravdu. Ale i pak , ruznymi zpusoby zjistuji , ze jsem tu pravdu opravdu mela. Necham si ale rada poradit a uz nekolikrat se mi stalo ... a hodnekrat , ze jsem sve mineni zmenila na zaklade " diskuzi " s ostatnimi. A toleruji . Kdyz je mi nekdo neprijemny , tak prehlizim , ale nerypu a neposmivam se. Neopovrhuji. Nikym a nicim. -iv-

Další odpovědi:

Zlatý

Mínění jiných nás ovlivňuje na každém kroku v životě.Jsou to politici, policisté, hasiči, lékaři, úředníci, rodiče a podobně.Jsou situace kdy s tím nic nenaděláte.I my ovlivňujeme svým jednáním a chováním své okolí aniž by jsme si to nějak uvědomovali.

Zlatý

Samozrejme ze mam svou hlavu, ale to neznamena, ze me mineni jinych nedokaze ovlivnit. Pokud poskytnou rozumne argumenty, klidne svuj nazor rad prehodnotim nebo to pro me bude minimalne podnet k uvazovani.

Zlatý

Ak ma presvedčíte, zaspievam vašu pesničku.
Ale musíte ma presvedčiť a to nie je ľahké...
No, možno sa nám podarí nájsť kompromis - hudba vaša, text môj (alebo naopak) a zaspievame dvojhlas

Zlatý

toleruji názory okolí, to ale také vyžaduji od okolí.
Někdy se moje názory liší (ale to skalní tohoto fóra ví), ale pokud zistím, že se mýlim (i to se stává, od toho jsme lidi), svůj omyl přiznám (ač někdy nerad, ale to už je ješitnost).
Ale za některýma věcma si stojím (např. náboženství (ne víra, to je něco jiného), psi (ha, jaké tam je i/y)), ale jsem ochoten o tom diskutovat.
Kompromisy jsou, budou a byli, je jen otázka, co ještě jsme ochotni jako kompromis přijmout a co už ne.

Mám přísně "logickou" vychovu i vzdělání, takže pokud někdo dovede uvést pádní argumenty (v dané otázce, problematice), jsem v duchu vzdělání i výchovy nucen své postoje změnit (což i činím, člověk se učí celej život).

Na druhé straně, snažím se ctít názory a "pravdy" druhých.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1800
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.