BurTon

Jak cvičit aby se mi zvětšovala svalová hmota (rys)?

Chci se zeptat jaký je rozdíl cvičením (posilování) prsou na bench presse… potřebuju aby jsem měl svali větší. sílu teďka nepotřebuju… nevím jaký je rozdíl mezi cvičením na rys a mezi cvičením na sílu… poradíte mi někdo?? děkuju

Nejlepší odpověď
tuCZek

pokud ti ještě nebylo 15,tak se zajímej jen o hrazdu,kliky,dře­py a cvičení jen vlastní vahou.
Cvičení se závažím hodně zatěžuje kosti a klouby,tak by se mohlo stát že dřív než svalnatej budeš invalidní.
Každopádně doplňky stravy na kosti,klouby a šlachy.
Je toho hodně co není radno zanedbat a zvláště pro mladé.
Více v odkazu

Zdroj: http://www.po­silovani.net/ca­tegory/cviky/prsa/

Další odpovědi
dědapetr

Nejlépe do posilovny pod odborným vedením.Radit jen tak se nedá,neznáme Tvůj zdravotní stav.Špatná rada Ti může ublížit.

BandiOl

Jak již bylo psáno – závisí to na věku. Pokud máte víc než 15, je vhodné před i po cvičení brát doplňky typu BCAA. Ty ochrání svaly při cvičení a napomohou regeneraci po cvičení. Pak je vhodná strava, bohatá na živočišné bílkoviny. Je možné ještě doplnit kreatin.
Když chcete získat sílu je vhodné cvičit menší série s menším množstvím opakování a větší zátěží. K vyrýsování potřebujete hodně opakování, hodně sérií a snížit energetický příjem potravy. Nejlepší ale bude, pokud se zeptáte přímo tam, kde budete cvičit, měl by tam být k dispozici trenér.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

Michálek1245

Taky mi bylo patnáct a chtěl jsem se vysekat. Ale nejvíce mi pomohla rada ve fitku, když jsem se tam snažil na strojích o nemožné a přišel za mnou šéf a tak nějak slušně mě vyhodil a řekl, ať cvičím doma s vlastní vahou, maximálně jednoručkami. Nejlepší rada, jakou jsem kdy mohl dostat. Dneska je to už o deset let později, takže chodím normálně do fitka a užívám třeba bcaa od https://www.cy­cology.cz/spor­tovni-vyziva-c751/ ale v takhle raném věku je to fakt hazard. 😉