Georgo2010

Jak co nejšetrněji a nejrychleji vytáhnout klíště?

Jaká pomůcka je nejvhodnější na vytahování?

Nejlepší odpověď
Hykam

V lékárnách prodávají soupravu na vytažení klíštěte a následnou desinfekci.

Další odpovědi
anonym

Dejte si dotaz do modre listicky nahore .. nedavno se take ptal na kliste " nas " TuCZek , radili jsme mu a snad jeste zije. ! 🙂 -iv-

chudst

Odstranění přisátého klíštěte

  1. dezinfikovat místo dezinfekčním prostředkem
  2. klíšťata odstraňovat velmi šetrně, je možno použít pinzety
  3. uchopit klíště u hlavičky pinzetou a kýváním do stran je uvolnit
  4. kývat velmi opatrně, pokud se klíště nepustí kůže
  5. nikdy klíště nemačkat a nepolévat olejem
  6. po vyjmutí klíštěte opět místo dezinfikovat

Pro odstranění klíštěte se vyrábějí i kompletní soupravy.

A na co si dat pozor? Na to, co rikala -iv-: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ted-jsem-si-vyndal-kliste-na-co-mam-dat-pozor

===========

(Ja vim, ze to delam spatne, ale stejne vzdycky na chate vezmu mydlo, namocim ho a krouzivymi pohyby ho vykroutim. Pokud se vratim z lesa a je cerstve zapite, jde to samo. Pinzetu beru az kdyz je skutecne poradne napite.)

Zdroj: http://www.mo­jelekarna.cz/po­radna/hmyz-parazite/klis­tata.html

Pecudka

Mně poradila naše paní doktorka taky „fígl“, se kterým jsem se nikde jinde nesetkala. A musím podotknout, že úspěšnost 100%!!
Vatový tampon nebo prostě kousek vaty navlhčit, trošku namydlit, přiložit tou namydlenou stranou na klíště a několikrát zakroužit.
Je úplně jedno na jakou stranu, moc netlačit – a klíště je venku. Živé, zůstane na té vatičce, takže kdyby bylo infikované, nestačí
do rány při tom chcípnutí nic pustit. Je to bezva hlavně u malých klíštat, která prostě nejdou moc dobře chytit, není za co. Tak můžete příště vyzkoušet.

MRSINA

OLEJ,MÝDLO.

vecernice

Já jednou vyzkoušela klíště potřít petrolejem/taky rada/a to jste neviděli tu rychlost,vůbec se mu to nelíbilo a tak to vzdal hned.

misak.a

Hlavně ne prosím mýdlem či olejem, jde to sice rychle a snadno, ale zase je větší riziko přenosu boreliozy. Já zakápnu Jodisolem a tahám a tahám. On se pustí 😉