Avatar uživatele
Georgo2010

Jak co nejšetrněji a nejrychleji vytáhnout klíště?

Jaká pomůcka je nejvhodnější na vytahování?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, anonym, pukula před 4704 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

V lékárnách prodávají soupravu na vytažení klíštěte a následnou desinfekci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Dejte si dotaz do modre listicky nahore .. nedavno se take ptal na kliste " nas " TuCZek , radili jsme mu a snad jeste zije. ! 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
chudst

Odstranění přisátého klíštěte

  1. dezinfikovat místo dezinfekčním prostředkem
  2. klíšťata odstraňovat velmi šetrně, je možno použít pinzety
  3. uchopit klíště u hlavičky pinzetou a kýváním do stran je uvolnit
  4. kývat velmi opatrně, pokud se klíště nepustí kůže
  5. nikdy klíště nemačkat a nepolévat olejem
  6. po vyjmutí klíštěte opět místo dezinfikovat

Pro odstranění klíštěte se vyrábějí i kompletní soupravy.

A na co si dat pozor? Na to, co rikala -iv-: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ted-jsem-si-vyndal-kliste-na-co-mam-dat-pozor

===========

(Ja vim, ze to delam spatne, ale stejne vzdycky na chate vezmu mydlo, namocim ho a krouzivymi pohyby ho vykroutim. Pokud se vratim z lesa a je cerstve zapite, jde to samo. Pinzetu beru az kdyz je skutecne poradne napite.)

Zdroj: http://www.mo­jelekarna.cz/po­radna/hmyz-parazite/klis­tata.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pecudka

Mně poradila naše paní doktorka taky „fígl“, se kterým jsem se nikde jinde nesetkala. A musím podotknout, že úspěšnost 100%!!
Vatový tampon nebo prostě kousek vaty navlhčit, trošku namydlit, přiložit tou namydlenou stranou na klíště a několikrát zakroužit.
Je úplně jedno na jakou stranu, moc netlačit – a klíště je venku. Živé, zůstane na té vatičce, takže kdyby bylo infikované, nestačí
do rány při tom chcípnutí nic pustit. Je to bezva hlavně u malých klíštat, která prostě nejdou moc dobře chytit, není za co. Tak můžete příště vyzkoušet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MRSINA

OLEJ,MÝDLO.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Já jednou vyzkoušela klíště potřít petrolejem/taky rada/a to jste neviděli tu rychlost,vůbec se mu to nelíbilo a tak to vzdal hned.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
misak.a

Hlavně ne prosím mýdlem či olejem, jde to sice rychle a snadno, ale zase je větší riziko přenosu boreliozy. Já zakápnu Jodisolem a tahám a tahám. On se pustí 😉

před 4641 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek