anja9802

Jak co nejrychleji vyléčit kašel bez použití sirupu proti kašli ?

Nejlepší odpověď
badisko

zde jsou babske rady snad si vyberes… http://detskecho­roby.rodinka.sk/det­ske-choroby/ojoj/chrip­ka-deti/babske-recepty-chripka-kasel/

osobne si na nachlazeni delam jitrocelovy sirup …mam svuj recept …jednoduchy uciny …
natrhas jitrocel kopinaty ..cca 0,5 l zavarovaci sklenice tne nasekas na drobno nebo rozmixujes a das do vetsi sklenice 0.7 l a zalejes vlaznou vodou na 2–3 dny ulozis na chladne misto …pak precedis vodu prez platenko a poradne vymackas zbyly obsah …a trada s vyluhem do hrnce ..pridas trochu medu cukr a zacnes varit …ale opravdu pomalu rychlym varenim se ti stane ze zacne cukr po vychladnuti kristalizovat nebo prepalis cukr a pak to chutna jak prepalenej karamel takze nic moc ......az tekutina zhoustne sirup je hotov …
listy musi byt mlade …

Doplňuji:
podle toho kolik tam das cukru a podle toho jak dlouho budes varit bude sirup husty …
pokud ho das v tomto stavu do lednice vydrzi max 2 mesice …ale da se zavarit podobne jako domaci med a to vydrzi podstatne dele …po otevreni zase max 2 mesice …tudiz je dobre si zavarit par sklenicek a mas to na cely rok..
a nejen ze pomaha na kasel ..ale take na cisteni krve a na problemy ze zaludkem ..
take je to vyborny pomocnik pri reznych ranach ..ma antibioticke ucinky a lze pouzit i suseny …ikdyz cersvy je proste cerstvy ne nadarmo o nem psal

Jan Neruda
Reknete mi, babicko ma,co ze rany svira ..
po cen clovek, tezce ranen ,prece neumira ..
Rany hoji otevrene na tom lidskem tele …
Jenom caradejna jarni stava z jitrocele…

V CR roste vice druhu jitrocelu nejznamejsi je ale ..Jitrocel kopynaty …jitrocel prostredni a Jitrocel vetsi …na leceni je nejlepe pouzivat >Jitrocel kopinaty <…jitrocel prostredni a jitrocel vetsi take obsahuje lecive latky ikdyz v mencim mnozstvi …

Další odpovědi
honza19hk

slivovice,vod­ka.....