cotolok

Jak co nejrychleji odejit ze zaměstnání?

Zdravím, jsem zaměstnána jako servírka, mám fixní plat. S otevírací dobou od 10:00 do 22:00 mi šéf odmítl proplacet prescasy ale MUSÍM v práci byt dokud jsou lidi např. do pul jedné ráno. Jako máma dvou děti jsem se s kolegyni domluvila na střídání směn po tydnu abych mohla byt s dětmi když nejsou u svého otce. Nyní mi šéf přikázal směny v průběhu mého volna tudíž nemám hlidani. Byla mi nabídnuta prace(lepší podmínky, plat, benefity) ovšem s nástupem ihned. Jaká je možnost okamžitého odchodu z nynějšího zaměstnání??? Děkuji za pomoc s šéfem není lehké se domluvit ma svoji pravdu a pres to nejede vlak

Nejlepší odpověď
da ny

Oboustrannou dohodou
Pokud nejsou proplaceny přesčasy, lze nahlásit na ÚP (jejich kontrola je za takovýžch okolností na místě).
Nebyl by to odchod v „dobrém“, ale třeba by šéf raději podepsal dohodu.....
Pokusit se vyjednat pozdější dobu nástupu do nové práce.
Podat výpověď, pokud bude trvat na 2 měsících — ano, ale ty promarodím (vždy se něco najde, pohybový aparát, průdušky, hlava, kde se kouří apod. Lidé zkoušejí a vychází jim to.
Nejprve to zkuste po dobrém, s těmi dětmi to dělat nemůžete a stejně odejdete,
třeba Vás šéf mile překvapí ;)
Zdravotní důvod.
Nevhodná práce v noci s nezletilými dět­mi…

Další odpovědi
Lamalam

Nejrychlejší odchod je dohodou, ale ta vyžaduje souhlas obou stran.

ivzez

Jestli Vám zaměstnavatel nezaplatil za práci přesčas můžete
okamžitě zrušit pracovní poměr podle § 56 odst. 1 písm. b).
Podle odstavce 2 téhož paragrafu budete mít navíc nárok
na náhradu mzdy odpovídající chybějící výpovědní době.

Okamžité zrušení pracovního poměru musí být písemné
a musíte je doručit druhé straně (nechte si převzetí potvrdit na kopii).
Pracovní poměr skončí okamžikem doručení.

— v případě dlužné části mzdy za srpen, lze PP zrušit až 16. října 2016
— v případě dlužné části mzdy za červen nebo červenec hned

Na dlužnou mzdu, i přeplatky za práci přesčas budete mít samozřejmě nárok dál, vyzvěte zaměstnavatele k doplacení písemně, pokud ve stanoveném termínu vše nedoplatí, budete muset vymáhat soudně.

_________

Poznámka:
Nahlásila jsem dvě chybné odpovědi.

(1)
Da ny → úřad práce podobné problémy neřeší, tazatelka by se mohla
obrátit na inspektorát práce [ http://www.suip.cz ], což by ale její problém
nevyřešilo (nepomohlo by jí to v rychlém ukončení zaměstnání.

(2) Yuko:
„Výpověď dohodou“ neexistuje.

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p56

anonym

Kdo tě tam drží?

anonym

Nejrychlejší odchod je udělat průšvih, jenže slušný člověk to neudělá.Takže sám nevím.
V několika zaměstnáních, kde jsem pracoval, to mladí řešili tak, že zkrátka druhý den nepřišli.Pak ale měli problémy získat propouštěcí papíry.

yuko

Podani vypovedi a to dohodou.