terry

Jak co nejrychleji ochladit skleněnou láhev? Plnou. Je rychlejší způsob, než chlazení v mrazáku?

Nejlepší odpověď
Martinuss

jde to urychlit s tim že jí zabalíš třeba do mokrýho hadru a daš do toho mrazáku, vychladne rychleji

Další odpovědi
cochee

Ale jak rychle a o kolik stupňů chceš tu láhev zchladit? Sklo nemá rádo příliš rychlé a vysoké teplotní skoky, nastává v něm při tom vnitřní pnutí a láhev může sama o sobě prasknout. Zvláštní skupina je nádoba s vodou. Ta ti praskne velmi pravděpodobně, protože jak známo voda zaujímá nejnižší objem při cca 4°C a pokud zamrzne a dále se ochlazuje, vlastně láhev rozerve zevnitř.

lexx

jo, na balkón či za vokno (pozor ať Ti nespadne) při –15stC venku bude to rychlejc než v bedně

Front

Použiju kapalný dusík nebo sněhový hasící přístroj.