ki-qi

Jak čistě zpívat a trefit se do tóniny

Dobrý den je mi 13 let mám výborný hudební sluch. Hraji na kytaru a chtěla bych se naučit zpívat. Učitelka mě furt navádí aby sem zpívala. Jenomže já nechci protože slyším že je to falešný. Prosím poraďte jak se naučit zpívat a trefit se do tóniny.

Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
Kelt

Existují pěvecké kroužky, hudební atd. Tam by mohli ti poradit. Je to třeba s někým zkoušet. Můžeš se nahrávat a poslouchat se, ale lepší je ten učitel. A když máš hudební sluch, jak to že zpíváš falešně. Jak se naučit zpívat? Zpívej spolu s nějakým zpěvákem píseň a nahrej si to, kdybys nechtěla chodit k učiteli hudby. Sama se budeš trápit, tak si zaplatíš, ale bude to dřív.

Houslovyklic

Jestli máš výborný hudební sluch, tak potom nechápu, jak můžeš zpívat falešně…
Pokud jsi schopná dolaďovat zpívaný tón tak dlouho, až slyšíš, že to je čistě, poradila bych ti, aby sis vždy zahrála nějaký tón a snažila se ho co nejlíp vyladit. Jetli to myslíš vážně, tak zpívej, zpívej a zpívej. Hlasivky jsou vlastně sval a svaly se dají časem vytrénovat…

Tou nejjednodušší variantou je najít si učitele – třeba v hudebce. První rok se možná budeš před ostatními (myslím těmi, co jsou tvého věku a zpívají už dlouho) cítit trapně, ale to přejde. Za pár let se člověk může posunout dost daleko (vlastní zkušenost…:-))

Držím palce!;)