Danah

Jak/čím se kostel sv. Ducha v Hradci Králové tak liší od ostatních?

Nejlepší odpověď
annas

„Katedrála je jedinečná nejen svou architekturou ale i tím, že se dochovala jako jediný středověký gotický kostel v celém městě i předměstí, neboť výstavba vojenské pevnosti si v 18. století vyžádala velké stavební úpravy“

Vývoj kostela je spojený i s různými významnými osobnosti – např. českými královnami.

Dále s husitskými válkami – v roce 1424 byl v kostele pochován vojevůdce Jan Žižka z Trocnova (později převezen do Čáslavi).

atd.

O historii si pročtěte odkaz
http://www.de­kanstvihk.cz/his­torie/histori­e_katedrala/his­torie_katedra­la.htm

Velký význam se mu přikládá i z doby nedávné. Před 2 dny jsem slyšela v pořdu Studio 6 informaci o tom, že že dne 2. 4. v hradecké katedrále bude uložen relikviář s ostatky Jana Pavla II. – uplynulo 10 let od jeho smrti.

Bývalý papež sloužil v roce 1997 před touto katedrálou mši pro 40 tisíc lidí.
Za totality také tajně vysvětil několik kněží z hradecké diecéze.

--
Jinak v odkazu
http://www.roz­hlas.cz/zpravy/re­giony/_zprava/v-hradecke-katedrale-svateho-ducha-byl-ulozen-relikviar-s-ostatky-jana-pavla-ii--1473642

"Velký zájem o relikviář podle církevního historika Jaroslava Šebka souvisí s tím, že Jan Pavel II. zemřel teprve před 10 lety.

„Takže je to osoba velice blízká, se kterou se mnozí věřící setkali i osobně. Tudíž i z tohoto hlediska je docela logické, že právě tato relikvie vyvolává tak velkou pozornost. Je to vlastně připomenutí si této osobnosti i touto liturgickou formou.,“ poznamenal Šebek. "

Další odpovědi
Emefej

Použitým stavebním materiálem?