Dudny

Jak chytnout hada?

Dobry den potreboval bych pomoct
Muj kámos ma hada Hrozníš délka cca 2m a potreboval bych ho chytit
Akorát nevim jestli ho mam chytnot za ocas a nebo za hlavou

Nejlepší odpověď
briketka10

jestli je někde omotataný tak opatrně ho rozmotejte vím, že má velkou sílu a jen za krk a za trup ho oba spolu chytněte, když jsem ho omývala ve vaně kolikrát jsem měla co dělat, když se omotal okolo baterie a sprchy to jsem ho nemohla rozmotat má fakt sílu jak bejk měla jsem samici 2,5 metru dlouhou..
Doplňuji:
než ho budete chytat umyjte si ruce nevím jak ten jeho, ten můj mě jednou kousl, ale jen proto, že cítil z mých rukou potkana a kdyby vás kousl tak netrhněte rukou !
můžete mu vytrhnout čelist, chvíli počkejte on se pustí, když ucítí, že nejste kořist..

Další odpovědi
honza19hk

hada vždycky přidržet proti zemi za hlavou např klackem a pak ho chytnout co nejblíže hlavy.
za ocas bys na to mohl doplatit.

Drap

Hroznýš nic neudělá, pěkně za hlavou a je tvůj. Moc pěkný návod jak chytat hady je ve filmu Na samotě u lesa. Tam sice ukazuje jak na zmije, ale jde použít na jakéhokoli hada.

www

Hlavně pěkně pomalu a klidnými pohyby.
Uchopit přiměřeně pevně těsně za hlavou, tu zvednout a pomalu zvíře odmotat z místa pokud je zamotáno třeba okolo větve. Samozřejmě, ruku držící hlavu musíš podle potřeby střídat. Při vyzvedávání z terária nesmíš hada držet pouze za hlavu, ale druhou rukou podpírat tělo.
Znovu: klid, pomalu, nezpůsobit bolest a půjde to lehce.
Zkušenost

anonym

Zkus se zeptat starého Papouška. A pardon, s tím se chodí na zmije.

chudst

Já nevím, ale já bych se nejraději zeptal přímo toho kamaráda. Já vím, že je tohle „rada nad zlato“ – ale on nejlíp ví, jak na svého zvířecího miláčka.