Avatar uživatele
Dudny

Jak chytnout hada?

Dobry den potreboval bych pomoct
Muj kámos ma hada Hrozníš délka cca 2m a potreboval bych ho chytit
Akorát nevim jestli ho mam chytnot za ocas a nebo za hlavou

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4339 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

jestli je někde omotataný tak opatrně ho rozmotejte vím, že má velkou sílu a jen za krk a za trup ho oba spolu chytněte, když jsem ho omývala ve vaně kolikrát jsem měla co dělat, když se omotal okolo baterie a sprchy to jsem ho nemohla rozmotat má fakt sílu jak bejk měla jsem samici 2,5 metru dlouhou..
Doplňuji:
než ho budete chytat umyjte si ruce nevím jak ten jeho, ten můj mě jednou kousl, ale jen proto, že cítil z mých rukou potkana a kdyby vás kousl tak netrhněte rukou !
můžete mu vytrhnout čelist, chvíli počkejte on se pustí, když ucítí, že nejste kořist..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

hada vždycky přidržet proti zemi za hlavou např klackem a pak ho chytnout co nejblíže hlavy.
za ocas bys na to mohl doplatit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Hroznýš nic neudělá, pěkně za hlavou a je tvůj. Moc pěkný návod jak chytat hady je ve filmu Na samotě u lesa. Tam sice ukazuje jak na zmije, ale jde použít na jakéhokoli hada.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Hlavně pěkně pomalu a klidnými pohyby.
Uchopit přiměřeně pevně těsně za hlavou, tu zvednout a pomalu zvíře odmotat z místa pokud je zamotáno třeba okolo větve. Samozřejmě, ruku držící hlavu musíš podle potřeby střídat. Při vyzvedávání z terária nesmíš hada držet pouze za hlavu, ale druhou rukou podpírat tělo.
Znovu: klid, pomalu, nezpůsobit bolest a půjde to lehce.
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zkus se zeptat starého Papouška. A pardon, s tím se chodí na zmije.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chudst

Já nevím, ale já bych se nejraději zeptal přímo toho kamaráda. Já vím, že je tohle „rada nad zlato“ – ale on nejlíp ví, jak na svého zvířecího miláčka.

před 4339 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek