melanie

Jak chytnout andulku tak, aby jí to nebylo nepříjmné, ale aby nemohla uletět ?

Nejlepší odpověď
Drap

Do ruky.

Další odpovědi
fcoop

Nikdy ptáka neberte do ruky, dokud z ní má strach. Nepokoušejte se ho nikdy chytat za letu, ani když je puštěný a nutně ho musíte dostat do klece. Mohli byste ho smrtelně poranit. Pokud musíte opravdu andulku chytit, udělejte to v téměř temné místnosti. Špatně vidí a nepokusí se utéct. Každá honička končí ztrátou důvěry.(Net)
http://www.cho­vandulek.ic.cz/vys­kyt_problemu.html
Doplňuji:
Tím ptákem se samozřejmě myslí andulka.

štamgast

Dej ji na prst, odejdi s ní někam do temna (WC, koupelna, kumbál, špajzka) a tam ji uchop do dlaně.

www

VPokud nechce, trochu nepříjemné aspoň na chvíli jí to bude vždy.
Do rukou, síťky na odchyt ptáků, záclony ap., záleží kde to je. Nejlépe je nalákat ji na vhodné místo pamlskem a pak teprve začít.
Občas pomůže dát jí pamlsek do její otevřené klece (jinde ani ťuk) a přijde časem sama.
Zkušenost

elektrikář

Jde použít třeba síťku na motýly.Nebo jiný látlový sáček.