bolak

Jak chutná umami?

Nejlepší odpověď
zjentek

u mamy? Tož ide to

Další odpovědi
cynique

Umami chutná chutně a delikátne. Jelikož je tato chuť založena na specifických glutamanových receptorech, tak stačí ochutnat čistý L-glutaman sodný, který se dá sehnat. Nejblíže je asi hodně zralý parmezán.
Je nutné dodat, že glutaman sodný není nijak škodlivý, i když to mnozí jedinci žijící v trvalém omylu tvrdí.

Děda Louda

Nejlíp.

marci1

Umami (pátá chuť) je „lahodné, kouzelné“ jídlo s mírně masovou chutí.Chutnají tak podobně houby nebo některé druhy parmezánu.

MK44

Anglická stránka Wiki tvrdí, že umami chutná „brothy or meaty“, což je něco jako „vývarově (vývarovitě?) nebo masově“. Též prý připomíná chuť aminokyseliny L-glutamate a 5’-ribonucleotidů jako jsou guanosine monophosphate (GMP) a inosine monophosphate (IMP) – to už přeložte sám … no a dobrou chuť.