Lleni

jak chutná láva?

a nebo jak by chutnala, když by ssjsme si odmysleli její teplotu ?

Nejlepší odpověď
beer

Ochutnej třeba rozdrcený kámen – tak nějak.

Další odpovědi
anonym

Zkus si olíznout ztuhlé magma – je od kyselého (žuly) po zásadité (čediče)- ale moc chuti nečekej, ani jedna tato hornina není rozpustná ve vodě (ani ve formě taveniny ne) – prostě jen ´olízneš´ šutr…
😉
Druhou věcí je, že spolu s lávou se ze sopouchu uvolňují plyny, obvykle kyselé (CO2, SO2, chlorovodík, fluorovodík…).

mosoj

Láva je nejlepší s klobásou. To si vylámeš zuby aniž bys musela k zubaři.

nikča123

zapal si pusu a budeš to vědět

Lamalam

Okoštuj nějakou horninu vulkanického původu. Dobrou chuť.

NelieM

zkus a pak napiš

arygnoc

ako pemza.

arygnoc

nápoveda:

pemza
● prírodné penové sklo vulkanického pôvodu.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=pem­za