Pájo

Jak chráníte své čtyřnohé mazlíky před hlukem novoročního ohňostroje?

Zvířata mají několikanásobně citlivější nejen čich, ale také sluch. Rány ohňostroje jsou pro ně značným stresem…
Jak jim pomáháte ohňostroj přežít?
Berete venkovní psy alespoň na tu hodinu domů?
Kupujete jim u veterináře tabletu na spaní?
Co jiného vás napadá?
Slyšíte to poprvé?

Nejlepší odpověď
badisko

no vetsinou nadopovat …ale taky nekterym psum to nevadi …a nebo je tady este moznost vycestovat na chatu..tam jsou stejne silvestry nejlepsi…

Další odpovědi
venkovan

My se vožereme jako ruský vojáci před útokem a potom neslyšíme ani psy.
Ale vážně se snažíme zatáhnout okenice, zklidnit psy předpůlnocí, aby tu chvilku přežili.
Ale stejně – nemáme se zas tak špatně, když můžeme jen tak do vzduchu vystřílel nejednu tisícovku. Že?
Každý rok tak přemýšlím, zda ti střílející sousedé jsou skutečně tak na mizině jak neustále celý rok tvrdí a nebo jestli se jen tak nedělají, když je vidím co táhnout v taškách na odstřel.

anonym

Ve městě to bylo na sedativa, když už při odpolední vycházce psovi vybouchla rachejtle rovnou pod nohou, nešlo to řešit jinak. Kamarád z útulku vždycky vzprávěl „posilvestrovské“ historky a ne každá měla dobrý konec. Dnes ten problém nemám, bydlíme na samotě. Stejně nechápu smysl veselí v kraválu.

anonym

Měli jsme několik psů a i jednu fenu a pouze jeden se bál ohňostroje. Ještě než skončila půlnoc, tak jsem ho vzala do pokoje a mluvila na něho a hladila ho a už se tolik nebál.
Doplňuji:
A jak píšu, tak ostatním rámus nevadil. Jeden pes byl se mnou v pokoji a druhý vesele běhal po zahradě. Měli jsme vždycky dva psy a když jeden z nich umřel, tak k nám přišel další psí kamarád.

ven.cik

Náš pes je vždycky u nás doma a snažíme se ho uklidnit, musí to nějak přežít, jinou možnost nevidim…Stačí hladit a on to nějak přečká…

BANAN93

můj pes na to nereaguje – předchozí pes se toho velmi bál tak sme ho brali do baráku a i v baráku se bál. Tenhle se nebojí ani venku natož v baráku kde také každej večer spí (na chodbě má svůj kobereček)

Europa

Náš pes je z toho úplně k zbláznění a chce utéci – takže si vždy před silvestrem seženeme prášky na uklidnění, trocu to pomůže, ale vždy u něj musíme být a uklidňovat ho.

samicek333

Našemu psovi budou tři roky. Ohňostroje v minulých letech mu nevadily, ale asi před měsícem nějací kluci měli petardy a dělali rány. Náš pes se najednou hrozně bál. Tak nevím, ale doufám, že to bylo jen chvilkový strach a že silvestr bude lepší, jako minulé roky. Jinak asi uklidňování nebo možná prášky na spaní.

Damiana

Jeden z našich předchozích psů (byl z útulku) se šíleně bál hluku a dělobuchů – Silvestr „začínal“ – díky blbečkům s petardami – už začátkem prosince a on se bál chodit i venčit. Bodejť by ne, když byl zachráněn nějakou dobrou duší, která viděla, jak na přivázaného psa házejí cikáni dělobuchy a zhášejí si o něj cigarety!!!! Byl to nejlepší pes, kterého jsem kdy měla a poznala, dožil se u nás krásných skoro čtrnácti let. Nedávali jsme sedativa, ale platilo na něj konejšení a klidná mluva. A ten pocit, že je v bezpečí, doma.
Naproti tomu – jorkšír, kterého mám už patnáctým rokem, „odmala“ ohňostroje a podobné taškařice miluje. Sedí na okně jako sůva a zálibně sleduje půlnoční oslavy. Klidně by mezi tím lítal i venku jako chlupatá kometa:-)