Damiana

Jak chránit vlasy v sauně?

Máte zkušenost nebo nějaký zaručený tip na ochranu vlasů v sauně – parní i suché? Slyšela jsem o nějakých pokrývkách… Přijde mi, že vlasy dost trpí. Existuje ještě nějaká speciální péče po saunování, zábaly apod.?Díky.
Doplňuji:
Pro Mosoje: Tak to jste mě uklidnil (pokud nejste po těch letech ze sauny plešatý)… 🙂 díky.

Nejlepší odpověď
mosoj

Chodím do sauny 30 let. Občas navštívím i společnou. Nikdy jsem neviděl žádnou ženu která by se nějak obávala o svoje vlasy.
Čím by jako měly trpět. Účes určitě, ale vlasy ? To na sluníčku u moře díky UV záření vlasy trpí určitě !!
Doplňuji:
Vlasy mám po celé hlavě jako ten medvěd. Jenom už bohul šedivý.

Další odpovědi
hanulka11

Hodně se nosí froté turbany zrovna tak jako do lázní – běžně se koupí ,nebo si ho můžeš ze slabého bavlněného ručníku udělat sama. Jinak je dobrá regenerační maska na vlasy v drogerii mají velký výběr.Dobrá je maska ze žloutku nechat 10 min. působit a pak spláchnout.
Doplňuji:
zde si můžeš vybrat i nějaký ztřeštěný kloubouček

http://www.do-sauny.cz/

terry

Já si dělala v sauně na vlasy olejový zábal. Stejně jsem si je vždy na konec umyla, tak jsem jim aspoń dopřála.