jayblack

Jak chránit svůj nápad

dobrý den,potřeboval bych poradit jak mám postupovat když mám nějaký nápad a myslím si že by se na tom dalo vydělat ale nemám peníze na to abych to mohl realizovat sám a mám obavu z toho že když se s tím na někoho obrátím a můj nápad se mu bude líbit tak si řekne že mě k tomu vlastně nepotřebuje a jednoduše mě obejde a realizuje sám. děkuji za odpověď

Odpovědi
Tombik

Patent je zákonná ochrana vynálezů zaručující vlastníkovi patentu výhradní právo k průmyslovému využití vynálezu.

V České republice udělování patentů upravuje zákon č. 527/1990. Podle něj se patenty udělují na vynálezy, které jsou nové, jsou výsledkem vynálezecké činnosti a jsou průmyslově využitelné.

Vynález se považuje za nový, jestliže není součástí stavu techniky. Stavem techniky je všechno, co bylo zveřejněno přede dnem přihlášení patentu, ať již v České republice nebo v zahraničí.

Zdroj: wikipedia.cz