pepe88

Jak chodí Golem?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, co si pod pojmem golem představujete. Golem je hudební skupina, takže v níc chodí její členové. Dále název písně O Golemovi – tam si zaskočil a vyskočil.

Jinak obecně se píše golem = podle legendy uměle vytvořený člověk. z hlíny oživovaný šémem a slovní magií.

Slovo golem má navíc v hebrejštině více významů, nejenom uměle vyrobený člověk, ale také člověk mdlého charakteru, nebo dokonce blázen.

Uměle vyrobený člověk nechodí – ten, který byl vyrobený pro film, leží někde ve skladu.

Ale chůzi si můžete oživit ve filmu, u W+ V nebo u členů kapely Golem.

Mdlý člověk chodí pomalu, šourá se, je unavený, malátný.

Blázen – chodí normálně, někdy radostí skáče, při chůzi na něco upozorňuje, jindy stojí jako loutka, mívá záchavty zuřivosti, takže dupe .

Nová zjištění. Např. že legenda o pražském golemovi mohla vzniknout zkreslením pověsti, skutečného příběhu o nemocném člověku, ktlerý byl postižený Downovým syndromem.
Takže chodil normálně …

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/ex­kluzivne-na-ct24/215945-tajemstvi-prazskeho-golema-blazen-nebo-stroj/

Další odpovědi
Agneta

Těší mne, že připomínáš slavného pražského goléma, kterého proslavil Gustav Meyrink, super!
Golém je z pecařské hlíny, a tak to zůstává i nadále záhadou…:DDDDD
Doplňuji:
Golém od G. Meyrinka je typicky staropražská kniha…velmi doporučuji, moc krásné čtení:D

gecco

Pokud chodí, pak pěšky…
Zásadně…
😁
http://www.dis­cogs.com/artis­t/1039407-Golem-7

marci1

Nijak. Chodí jen v pohádkách a pověstech. 🙂