Misa503

Jak chemicky upevnit šroub ve zdi?

Dobrý den. Potřeboval bych upevnit 8 šroubů – tyč – M8 ( délka 10cm ve zdi ) ve staré zdi, tak aby šrouby-tyče – byly v konečné fázi 1,5cm nad zdí. Zeď není určitě plná, protože asi metr od plánovaných šroubů se kdysi upevňovaly dva šrouby ( drží objímku pro šňůry na prádlo nad vanou ) a byl problém s upevněním šroubů do zdi. Tenkrát se to nějak vyplňovalo ve zdi – duté – kolem šroubů složitě betonem + hmoždinka se pak vsunula do měkkého betonu. Šrouby + objímka v podstatě nic nedrží, pouze šňůru na prádlo.

Nyní ale potřebuji na těch 8 šroubů přidělat madlo u vany, tak potřebuji, aby ty šrouby snesly dost velkou zátěž ( kolem 150 kg ) na madlo. Na ty šrouby příjde nasunout +přidělat matkama madlo – dlouhé 52 cm.

Vím, že existuje něco jako chemické kotvení do dutých cihel. Jenomže jsem na to koukal a jsou v balení k tomu dvě sítka, ale já mám šroubů 8. Jedno sítko je na jeden šroub. Jenomže předpokládám, že já budu mít ve zdi větší otvor – než velikost síťky , až budu vrtat díru. Potřeboval bych něco, co bych nastříkal do většího otvoru ve zdi , nějak by to nabylo a vyplnilo ten prostor ( tlaky by nevadily ), vložil bych do té hmoty tyče bez hmoždinek a po vytvrdnutí bych na ty šrouby přidělal madlo.

Existuje něco takového ? Děkuji.

Odpovědi
anonym

Nemáte na mysli chemické kotvy?Drží jak židovská víra.
http://videa.sez­nam.cz/?q=che­mick%C3%A1%20kot­va%20do%20beto­nu&fulltext#ut­m_source=sear­ch.seznam.cz&ut­m_medium=hint&ut­m_term=chemic­k%C3%A1%20kot­va%20do%20beto­nu&utm_conten­t=videa

mosoj

52 cm dlouhé madlo a 8 šroubů . Když dáš tři bude to akorát.
Tak halt tu díru vyplň , rozdělaným cementem (ne betonem), nebo sádrou ( při použití sádry budeš muset spěchat). Do díry to napěchuj a šrouby tam potom zaklepni usaď a znovu upěchuj. Nezapoměň že část šroubu zaražená do té výplně nesmí být hladká. Jinak se uvolní a z díry vytáhne.
Na chemických kotvách proděláš majlant a nevím jak budeš mít tu dutinu velkou. Nemusela by to ta kotva zvládnout.

petrdostal

Mně se osvědčila chemická kotva z https://www.a­damos.cz/prumys­lova-lepidla . Používal jsem ji doma, ale i venku na přichycení plotových polí ke sloupku a krásně drží, tak to zkus a uvidíš.