Jak chemicky upevnit šroub ve zdi?

Dobrý den. Potřeboval bych upevnit 8 šroubů - tyč - M8 ( délka 10cm ve zdi ) ve staré zdi, tak aby šrouby-tyče - byly v konečné fázi 1,5cm nad zdí. Zeď není určitě plná, protože asi metr od plánovaných šroubů se kdysi upevňovaly dva šrouby ( drží objímku pro šňůry na prádlo nad vanou ) a byl problém s upevněním šroubů do zdi. Tenkrát se to nějak vyplňovalo ve zdi - duté - kolem šroubů složitě betonem + hmoždinka se pak vsunula do měkkého betonu. Šrouby + objímka v podstatě nic nedrží, pouze šňůru na prádlo.

Nyní ale potřebuji na těch 8 šroubů přidělat madlo u vany, tak potřebuji, aby ty šrouby snesly dost velkou zátěž ( kolem 150 kg ) na madlo. Na ty šrouby příjde nasunout +přidělat matkama madlo - dlouhé 52 cm.

Vím, že existuje něco jako chemické kotvení do dutých cihel. Jenomže jsem na to koukal a jsou v balení k tomu dvě sítka, ale já mám šroubů 8. Jedno sítko je na jeden šroub. Jenomže předpokládám, že já budu mít ve zdi větší otvor - než velikost síťky , až budu vrtat díru. Potřeboval bych něco, co bych nastříkal do většího otvoru ve zdi , nějak by to nabylo a vyplnilo ten prostor ( tlaky by nevadily ), vložil bych do té hmoty tyče bez hmoždinek a po vytvrdnutí bych na ty šrouby přidělal madlo.

Existuje něco takového ? Děkuji.

Odpovědi:

Nemáte na mysli chemické kotvy?Drží jak židovská víra.
http://videa.seznam.cz/…

Zlatý

52 cm dlouhé madlo a 8 šroubů . Když dáš tři bude to akorát.
Tak halt tu díru vyplň , rozdělaným cementem (ne betonem), nebo sádrou ( při použití sádry budeš muset spěchat). Do díry to napěchuj a šrouby tam potom zaklepni usaď a znovu upěchuj. Nezapoměň že část šroubu zaražená do té výplně nesmí být hladká. Jinak se uvolní a z díry vytáhne.
Na chemických kotvách proděláš majlant a nevím jak budeš mít tu dutinu velkou. Nemusela by to ta kotva zvládnout.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.