1popelka1

Jak chcete být pohřbeni?

Na novinkách.cz mají zase „zajímavý“ článek – Belgičané chtějí pohřbívat v louhu draselném, který tělo promění v tekutinu a minerální popel. Argumentují tím, že procedura vyžaduje méně energie než pohřeb žehem v krematoriu a nevzniká při ní tolik CO2, takže je tato metoda pohřbívání ekologičtější. Co na to říkáte? Přijde vám to morbidní?
Chcete být spáleni, rozpuštěni, uloženi do země, pohřbeni v pyramidě…

Doplňuji:
Mě osobně se nová metoda zase tak morbidní nezdá (i když-být rozpuštěna zní divně). A pokud to bude ekologičtější, proč ne, aspoň „za mrtva“ nebudu podporovat skleníkový efekt a udělám něco pro své potomky. Je to pořád lepší než upálení na hranici nebo mumifikace pro „udržení tělesné schránky“ a strašit tu jak Lenin 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Mně je celkem jedno, co se mnou po smrti pozůstalí udělají.

Další odpovědi
led

spopolnená a rozsypaná. Stačí, keď zaživa zaberám miesto.

pekynka

Řešila jsem to s mou 72 letou matkou na jaře.Sázela na mé zahradě keř magnolie a řekla mi, tohle je krásný místo na můj popel, dej mě pod tu magnolii ať nejsem opuštěná na hřbitově a dohlížím tady na vás. Posmála jsem se a pak si řekla, že to není špatný nápad, jen náš dům a zahrada musí po generace zůstat v našem majetku aby nás pak nový majitelé nehodili do kontejneru. Trochu úsměvu do té morbidity.

FOG

Rozhodne ne za „ziva“,jinak me to bude jedno.

rynek878

Rozhodl jsem se, že budu žít věčně, a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo.
Potom mi už bude vše jedno.

Bumbes

Když vidím při návštěvě hřbitova, jak je větší část hrobů bez „svící a květů vzpomínek“ s minimální nejnutnější údržbou místních zahradníků, napadají mne termíny:
rozpuštěný a vypuštěný, rozfoukaný větrem, odplavený vodou…
Pieta pozůstalých někam mizí, brzy nejspíš zmizí i hřbitovy a na jejich místě budou Hypermarkety, nebo dřevěné „supersruby“ ruských pracháčů.
Takže se asi všichni časem sejdeme v oceánu, kolébce života na zemi…

anonym

Morbidní? Malilinko,hlavně zbytečné úvahy.
Mě je to – odborně se tomu postoji říká putna,šumafuk,u­kradeno – co bude,až to bude.
Doplňuji:
Ale v podstatě tak,aby se naplnilo to :Prach jsi ,a v........"
Hlavně – nebýt recyklovaný.

BEAES

O tom jsem vůbec nepřemýšlela, ani jedno se mi nelíbí…snad klasicky do země.

zdeny

Já chci spálit a schovat pod schody ať nikde nepřekážím 🙂 a nemusí se nikdo nutit nebo myslet na to že musí zajít na hřbitov . Ale vše se může změnit a stejně si s námi potom udělají co budou chtít.

vecernice

Ten Viktor čistič asi fakt příjde na scénu…Spíš než jak u mě bude problém kdo-to se mnou udělá.Ale pokud bych si měla vybrat,tak asi to zpopelnění.

aramah

Taky jsem měla nějaké představy ale čím jsem starší je mi to upřímně fuk.

fira

Já si přeji až umřu tak ať mě hodí do kopřiv.Ty mě spálí a rodina ušetří ne?

lorja

Já chci být zpopelněna a rozptýlena.Pře­mýšlela jsem o tom,když jsem byla na hřbitově u hrobu mých prarodičů a u vedlejšího se dvě ženy dohadovaly,která má pro příští rok hrob na starost a kolik jí to bude stát.