annas

Jak chápete životní krédo spisovatele Adolfa Branalda:„Nikdy slunce nezašlo, aby opět nevyšlo?“

Zřejmě to neměl v životě lehké…

Nejlepší odpověď
hanulka11

Byl zřejmě optimistou i přes nesnáze ,které ho v životě provázely. Ale je pravdou, že každý den začíná ránem a snažme se ho prožít co nejlépe, abychom večer mohli říct, že to nebyl „marný den“

Další odpovědi
iceT

O slunci je známo,že když večer zajde tak ráno opět vyleze,ale já bych to brala tak,že není nikdy tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.

vagra

Já bych modifikoval heslo citované iceT. Přidal bych tam trochu optimizmu :
„Nikdy není tak zle, aby nemohlo být líp!“
Nebo :
„Nemůže být pořád zle, někdy přece musí začít být líp!“
V dnešní postkrizové době se ale ozývají hlasy, že líp už bylo.....
Tak nevím, kdyby žil,jestli by své životní krédo nezměnil.