annas

Jak chápete význam tohoto citátu? S čím asi souvisí?

Vypadá, že jde o slova staročeská. Nedávno jsem ho někde četla, ale význam přesně neznám. Nedařilo se mně vyhledat ani původ.
„Huď voslu na loutnu, osel slyší, ale žádného kochání z toho nemá“.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nechápu, musela jsem hledat,,,tak zde aspoň něco,,,,

V Čechách se objevují na přelomu 14. a 15. století úsloví s loutnou, což svědčí o tom, že tento nástroj byl již touto dobou značně populární. Husitský kazatel Mistr Jan z Rokycan přirovnal hanlivě lhostejnost křesťanů při kázání k oslu: „Huď voslu na loutnu, osel slyší, ale žádného kochání z toho nemá".

Zdroj: http://www.el­thin.cz/nastro­je.php

Další odpovědi
vagra

Husitský kazatel Mistr Jan z Rokycan těmito slovy,hanlivě přirovnal, na přelomu 14. a 15. století, lhostejnost křesťanů při jeho kázání

Je zbytečné mluvit na lidi,kteří nechtějí poslouchat

Zdroj: http://www.el­thin.cz/nastro­je.php

poa.li

Neházet perly sviním. Takhle bych to interpretoval..