dob.anet

Jak chápete význam citátu?

A tak sebou zmítáme dál, lodě deroucí se proti proudu, bez přestání unášeni zpátky do monulosti.Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Nebylo lepší vložit, jak citátu rozumíte?
Vaše otázky jsou z učiva nebo pro nějakou práci, takže se domnívám, že je třeba víc samostatnosti.

Navíc jde o část citáty, který je vytržený z kontextu a má vztah k dílu.

--
Velký Gatsby: F. S. Fitzgerald

"Gatsby věřil v to zelené světlo, vzrušující budoucnost, která před námi rok od roku ustupuje. Dnes nám unikla, ale nevadí – zítra popoběhneme rychleji, rozpřáhneme paže dále…

A jednoho krásného rána – A tak sebou zmítáme dál, lodě deroucí se proti proudu, bez přestání unášeni zpátky do minulosti."

Obecně:
Člověk jde vstříc budoucnosti, která je nejistá. Stejně jako loď plující proti proudu, ani člověk neví, zda se mu všechno povede a nebude se muset vrácet a začínat znova.

Ve vztahu ke knize : nehynoucí touha hlavního hrdiny dosáhnout svého snu – lásky, která nakonec nepřišla, ale deziluze ho vrací stále zpět. Při způsobu života nebylo možné splnit to, po čem toužil, uskutečnit svůj sen …takže se nedostal tam, kam chtěl …

Další odpovědi
Lamalam

Veškeré snažení je marné.