mosoj

Jak chápete v obchodě nápis „trvalá sleva“ ?

Pro mě daleko horší než „cena od“. Neboť je to naprostá blbost.
Doplňuji:
A co je potom normální prodej?

Nejlepší odpověď
anonym

chápu ho tak, že se obchodu podařilo zíkat dodavatele který výrobu produktu šidí ještě víc než ten předchozí, a který dokázal doslova utržením si od huby i té poslední koruny zisku nabídnout cenu za kterou by se daly prodávat snad i splašky. Jakoukoliv dražší surovinu vycpal vatou, dokonce i „drahé“ E-čkové barvivo nahradil o nějaký ten halíř levnějším odstínem a produkt balí rovnou do natažených dlaní.

ne vážně 🙂, tyto nápisy naprosto ignoruju, jednak proto že jsou naprosto všude takže to nepůsobí moc důvěryhodně ale hlavně proto že opravdu často jsou lživé a matoucí. Ve vedlejším obchodě i tak může být tentýž produkt levněji za běžnou neakční cenu, natož pak na internetu kde je cena stále o dost nižší i po všech slevach, akčních nabídkách i speciální slevě kterou si ještě navíc vyjednáte u pultu v kamennem obchodě (pokud nejde o potraviny, nebo jiné produkty podléhající zkáze samozřejmě)

///

„cena od“ je cena za nejnižší variantu produktu, nebo se jedná o cenu kterou dostanete pouze pokud splníte nějaké další podmínky … na internetu má tento termín však i korektnější význam – například server www.heureka.cz tak označuje cenu daného produktu v tom nejlevnějším obchodě, který našel (resp. tom ktery na tom ma nejnizsi marži).

//

termín „normální prodej“ ? to neznám … myslíte že by to mělo být něco jako prodej bez využití prvku klamu, férový a čestný s rozumnou mírou zisku ? 🙂 to asi neexistuje, prodejce si vás vždy dělá tak trochu srandu 🙂 nalepi vam na čelo akční nálepku, nechá vás zaplatit náklady na reklamu desetkrát vyšší než jsou náklady výrobní, prodá vám tentýž produkt v černé barvě za dvojnásobnou cenu než v růžové, nebo vám prodá o stovku levnější kávovar do kterého pak musíte kupovat o stovku dražší originální kapsle 🙂 … je běžné být (re)klamán 😁

Další odpovědi
ten který je

Já bych to chápal jako výprodej,jen trvalá slevazní o něco lépe.

iceT

Treba toto-dnes jsm vlezla do nove otevrene trznice,letaky s napisem VYPRODEJ a stejne tam meli stejne ceny,i vyssi nez jinde.
Nebo v blizkem supermarketu take maji cedulky TRVALE NIZKA CENA,ale v porovnani s jinym super-hyper je v podstate stejna.

verka

Ona existuje ještě dočasná, tak to musíte hned koupit a u trvalé můžete věc koupit kdykoli za stejnou cenu.

ten který je

Ta trvalá sleva půjde časem stejně nahoru.Možná se jen obmění sortiment zboží.

mosoj

Souhlasím, ale je to výrazová blbost. Krásná
ukázka co dokáží zákazníci zbaštit. Hlavně že tam je něco napsáno.