annas

Jak chápete uvedená slova? Jsou lidé, kteří se v průběhu svého života opravdu nedají spoutat ničím?

"Člověk se rodí, žije a umírá jako otrok,“ tvrdil Jean Jacques Rousseau. „Když se narodí, sešněrují ho do povijanu, když zemře, zatlučou ho do rakve. Dokud nosí lidskou podobu, je věčně poután nějakými nařízeními.“

Nejlepší odpověď
William2

Žijí lidé, kteří se nedají spoutat. Žijí vysoko v horách a neomezují se ani potřebou jíst či pít. To jde ale zatím mimo chápání obyčejných lidí. Jsou jen krok od povznesení do energetického stavu. My všichni ostatní žijeme jako otroci – nemyšleno vždy ve špatném slova smyslu. Vždyť je na světe mnoho lidí, kteří zažívají skutečnou, nepokrytou radost ze svázání – viz. láska, zamilování. My lidé se čím dál tím víc poutáme k různým – většinou zbytečným – věcem, což nás nesmírně zatěžuje. Sám osobně jsem přesvědčen, že i v tomto nastane dramatická změna na přelomu roků 2012 a 2013.

Další odpovědi
vagra

Jean Jacques Rousseau měl pravdu, která platí pro převážnou většinu lidí.
Své narození člověk nijak ovlivnit nemůže a smrt,/pokud vyjmeme sebevrahy/ také ne.
Zbytek svého života je, ať chce nebo nechce, ovlivňován a tím pádem i omezován.Nap­ř.zákony.
Za více než šedesát let, jsem nepoznal nikoho, kdo by nebyl v životě něčím omezován,zkrátka aby si mohl dělat co chce.
Vlastně jsou takoví, pro které žádné nařízení neplatí – naši současní mocipáni, kteří nám to dávají každý den najevo.