kapka

Jak chápete tuto píseň?

Píseň se jmenuje Padaj hlavy, kutálí se po hradčanským rynku. Zajímá mě, co znamená slovo rynek. A co znamená, když padají hlavy?
http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/wanastowi-vjecy/padaj-hlavy-kutali-se-po-hradcanskym-rynku-113394

Nejlepší odpověď
anonym

Rynek – náměstí
Padaj hlavy – poprava stětím = sekaj se palice.

Další odpovědi
hanulka11

dříve byly trhy na rynku, kostel stával na rynku, vše důležité se odehrávalo na rynku,myslelo se tím velké prostranství na vsi či ve městech kde se odehrávalo vše důležité
ještě dnes místní starousedlíci říkávají -jdu na rynek na nákup