annas

Jak chápete tento výrok?

Vyluštila jsem tajenku křížovky:

Myš byla rozezlena na horu. Docela rozprášit ji chtěla. Hora o tom vůbec nevěděla.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Asi něco v tom smyslu, že je třeba si hledat protivníky sobě rovné. Myš těžko může hoře ublížit, nebo snad dokonce nad horou i zvítězit.
Doplňuji:
Znám vtip v trochu podobném duchu:
Jde stádo slonů, a jak našlapují, tak se až zem otřásá. Za slony jde mravenec a pyšně vykřikuje „To koukáte jak umím dupat!“

Další odpovědi
PostApMan

Sice budu asi za hlupáka – ale vůbec jsem to nepochopil.
Doslovně to nemá žádný význam (myš – hora)
Ale pravděpodobně v tom bude skrytý nějaký význam, který jsem zatím neodhalil, jediné co sem i podařilo zjistit, je že je to Asijské přísloví :

http://www.ipris­lovi.cz/asijska-prislovi-27/
(úplně dole na stránce)

Zdroj: www.iprislovi­.cz/asijska-prislovi-27/