Lucky Strike

Jak chápete tento videoklip?

Na youtube jsem narazila na jeden starší videoklip (Cher – Believe)a trochu nechápu, o co tam jde – konkrétně na konci videoklipu.

http://www.you­tube.com/watch?v=4p0chD8­U8fA

Nechápu co má značit to, jak je Cher v té skleněné „krabici“. A taky nechápu ten konec, jak ta holka jde po schodišti na střechu a kouká jak (asi její ex s novou přítelkyní, jak jsem pochopila) odcházejí, za ní se objeví Cher a pak si nějak „vymění“ místa, Cher kouká dolů ze střechy místo té holky a ta holka odchází. Nechápu co tím chtěl básník říci.

Jak jste ten klip pochopili?

Odpovědi
zjentek

není to moralizování, ale zkus na to mrknout takto:
je to videoklip, jde pouze o sledovanost, nesnaž se to pochopit. Společnost už je hodně nepřirozená a degenerovaná různým „pozorováním osudů druhých“ ( útěky do superstar atp.) , ..proto je dobré raději chápat svůj vlastní život, poslední dobou se setkávám se spoustou lidí, kteří se začínají naprosto vážně zabývat otázkou, proč tady na zemi jsou ,) ..můžeš vzít svůj život jako nějaký videoklip a sledovat, jestli jej( ten tvůj život) okolí chápe ,)

anonym

když si přečteš text, třeba trochu pochopíš, když se s někým rozejdeš, život jde prostě dál, „Věřím v život po lásce“:
Po lásce Po lásce Po lásce Po lásce
Po lásce Po lásce Po lásce Po lásce

Bez ohledu jak moc se snažím
pořád mě tlačíš stranou
a já nemůže prorazit
nedá se s tebou mluvit
Je to tak smutné, že mě opouštíš
chce to čas tomu uvěřit
Ale po tom všem co se řeklo a udělalo
budeš opuštěný

Věříš v život po lásce
Cítím že něco uvnitř mi říká
Opravdu si nemyslím že jsi na to dost silný,(že) ne
Věříš v život po lásce
Cítím že něco uvnitř mi říká
Opravdu si nemyslím že jsi na to dost silný, (že) ne

Co mám dělat
posedávat a čekat na tebe?
dobře, ale tohle dělat nemůžu
a nedá se vrátit
Potřebuji čas, abych se přesunula
Potřebuji lásku abych se citila silná
Protože mám čas to promyslet
A možná jsem pro tebe až příliš dobrá, oh

Věříš v život po lásce
Cítím že něco uvnitř mi říká
Opravdu si nemyslím že jsi na to dost silný, (že) ne
Věříš v život po lásce
Cítím že něco uvnitř mi říká
Opravdu si nemyslím že jsi na to dost silný, (že) ne

No, vím že se přes to dostanu
protože vím, že jsem silná
tak nebo tak(už) tě nepotřebuju
tak nebo tak(už) tě nepotřebuju, oh
tak nebo tak(už) tě nepotřebuju
ne, tak nebo tak(už) tě nepotřebuju

Věříš v život po lásce
Cítím že něco uvnitř mi říká
Opravdu si nemyslím že jsi na to dost silný, (že) ne
Věříš v život po lásce
Doplňuji:
taky tam Cher nemůže stát celou dobu jako trubka, že? Tak se ten clip prostě musí nějak hezky natočit, aby se na to dalo koukat

Zdroj: http://www.ka­raoketexty.cz