hanny 2

Jak chápete slovo „scedit?“

V receptu je napsáno: Všechno se v mixéru zpracuje na kaši, dá do jednoho litru vody a přivede se k varu.Potom se scedí a naleje do lahve.
Myslíte,že se to má přecedit přes síto nebo jenom stáhnout do láhve? Protože když to přecedím,tak mě toho moc nezbude,ta kaše zůstane v sítu!
Děkuji.
Doplňuji:
Hanulko dělala jsem to samé,myslíš,že to vadí,že to pijeme nepřecezené?Malé kousíčky tam jsou,ale jinak je to kaše.
Děkuji!

Nejlepší odpověď
Hykam

Pokud to budete mít řádně rozmixované a tím že to naředíte tím litrem vody, tak Vám v sítě nebo cedníku zůstane jenom to hrubší. Samozřejmě také záleží na hustotě síta (cedníku).

Další odpovědi
MacChill

Asi pude o to aby ta kaše nebyla ve finále tolik vodnatá, když jste tam přidala litr vody, takže se kaše scedí, vyteče z toho voda a to co je v sítu se naleje do lahve.

hanulka11

kdyby se psalo slít do lahve …tak by se to necedilo , píší scedit …tak to bude přes cedník

já jsem nedávno dělala takto elixír z citronů a česneku také jsem myslela, že toho moc nezbyde, ale dala jsem na cedník ještě utěrku a pekně scedila a v utěrce co zbylo vyždímala a moc odpadu nezbylo .
Doplňuji:
tak to ještě přeceď – inu jak chceš ale snad to není škodlivé jen by mi vadily asi ty drobky

pavluš

SCEDIT PODLE MĚ ZNAMENÁ PŘELÍT PŘES SÍTO ABY SE NEROZMIXOVANÉ ČÁSTI NEDOSTALY DO LÁHVE

trnková

Scedit znamená zbavit to vody. Ne přes síto,ale opatrně přes pokličku,aby vytékala jenom voda.U dna zbyde kaše a ta přijde do lahve. Chill píše v podstatě to samé.

MILAN1961

přelít přes sítko