annas

Jak chápete slova K. Konráda: „Nic na světě, kromě naušnic a cti, se nemůže ztratit nadobro“?

Tajenka křížovky.

Nejlepší odpověď
Deli

Chápu to jako nádherně řečené: Dbejte o svou čest (pověst).

Další odpovědi
anonym

Jé,těch naušnic,klíčů,ka­pesníků,ponožek,co jsem ztratila!!Čest je opravdu nevratná,jak ji ztratíme,nikdo a nic nám ji nevrátí,i kdybychom se přetrhli.

annas

zjentek

Omlouvám se. 22/10 v jednom regionálním deníku jsem vyluštila křížovku. Chtěla jsem citát vlžit otázku, ale měla jsem dojem, že už jsem ji vložila. V té původní jsem opravila chybu, neuvědomila jsem s, že se posune.

Není mně dobře, jsem jako mátoha. Jen zírám, že je uzavřená otázka vpředu.

Děkuji.,

Viktorie II.

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Otázka byla obnovena jako uzamčená. tak nevím, jak na ni odpovědět. (;

Podle mého nelze čest ztratit. Ale stačí jen „vynést na světlo“ jiné, v každém z nás dřímající vlastnosti v přímém rozporu se ctí, a je to – pro většinu plochých se tak stáváme nadobro nečestnými. (;