Jak chápete příklad vy?

Dobrý den,
Jsem studentem základní školy a s matematikou nemám problém.Z matiky jsme dostali jako p.učitele místního ředitele školy...no co dodat pár let už přesluhuje a je to taková stará škola :D.
Tak tedy k problému...Tento učitel nám párkrát do písemky dal příklad jako: 1 ručník schne 10 minut a jak dlouho schne deset ručníků :D samozřejmě ,že deset minut ale ten kdo nad tim nepremysli proste pocita.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
No a dnes jsme psali čtvrtletní písemnou práci a příklad měl toto zadání:
První písařka přepíše text samostatně za 24 dní,druhá písařka za 12.
otazka: Obě písařky začnou přepisovat text společně.Za kolik dní práci dokončí?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Má úvaha byla taková...V zadání není nic o tom,že budou pracovat dohromady nebo že si práci jakkoliv rozloží!
Tak jsem tedy napsal že první písařka 24 dní a druhá 12 dní a protože se ptají za kolik dní tu práci dokončí tak jsem napsal za 24 dní.
a potom k té úloze byla ještě bonusová otázka:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
První písařka přepisuje sama 3 dny a teprve pak,se připojí druhá písařka.Za kolik dní společné práce dokončí přepisování textu?
protože v otázce vidím slovo "společné" tak mi přijde jasné ,že pracují dohromady,ale v první případě se mi to jasné nejeví protože tam je psané jen to že společně začnou a ne že si práci rozdělí!
Já mám na tu úlohu takový názor ,že kvůli nedostatečnému zadání by mi to měl uznat,ale je dost pravděpodobné že se pletu proto jsem sem přispěl :D.
Předem děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zadání se má číst celé. Z bonusu jasně vyplývá, že práci dělaly společně.

Další odpovědi:

Stříbrný

Zadání je dostatečné:
Obě písařky začnou přepisovat text společně.
(Nikde se nepíše o dvou textech pro dvě písařky.)

Je potřeba si zadání vždy přečíst celé(, radši
dvakrát) a pokud něco není jasné, zeptat se.
Pak teprve začít pracovat.

––––––––
Bez urážky, prosím!

Vidím "rezervy" v češtině:

Jsi žákem ZŠ,
žákem budeš i na učilišti nebo SŠ
(studentem budeš až na VŠ)

Bronzový

Pokud jde o ručníky, bude stejně dlouho schnout jeden, jako deset. Předpokladem je, že každý ručník má prostor k tomu, aby mohl uschnout. Je to jako s vařením vajíček. Nezáleží kolik vajíček dáš vařit, když se vaří vajíčko třeba 5 minut, bude se tak vařit i 40 vajíček. atd.
Příklad s písařkami, Je to úloha o společné práci, budou to dělat celkem x dní
Rovnice je x/12 + x/24 = 1 z toho 2x/24 + x/24 =1 3x/24 ´= 1 x/8 = 1 = 8 dní
Společně to napíšou za 8dní.
Druhý příklad bude ve znění 3/24 + x/24 + x/12 = 1, spočítej si to sám
Matematika je jednoznačná, nikdo se neptá, zda jsi to myslel tak nebo tak.
Obě úlohy jsou o společné práci, že dělají společně.

Zlatý

Nevím co řešíš. Zadání je jednoznačné.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.