annas

Jak chápete podobnost člověka a matematiky, tedy to, že se člověk podobá zlomku?

L. N. Tolstoj řekl: „Čitatel vyjadřuje jeho skutečnou hodnotu. Jmenovatel naznačuje, co si o sobě myslí. Lidé si ovšem často neuvědomují, že čím větší je jmenovatel, tím menší hodnotu má celý zlomek.“

Nejlepší odpověď
vagra

L.N.Tolstoj naznačuje, že opravdu kvalitní osobnost, by měla být zdravě sebevědomá a tyto hodnoty/sebevědomí a kvalita osobnosti/ by měly být pokud možno v rovnováze.
Takže v ideálním případě, by hodnota jím uváděného zlomku, neměla překročit číslo 1.
Lidé by své znalosti neměli nadhodnocovat, ani trpět přemírou sebevědomí.
Tolstoj musel už tenkrát tušit, jací lidé nám tady budou vládnout ! 🙂

Další odpovědi
SajmonModer

Řekl bych, že něco na tom bude, celý vesmír je z matematiky, tak proč by nemohl být život?

poa.li

Náhodou jesem zrovna asi včera někde tohle četl… Bylo tam taky, že když se člověk úplně odosobní, ve jmenovateli bude nula a hodnota zlomku tedy bude nekonečno, což by znamenalo – OSVÍCENÍ… Souhlasím s tím a velmi se mi tahle myšlenka líbí.