Avatar uživatele
annas

Jak chápete internet? Jako bránu do světa, nebo únik z reality?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Berušinka, Andělé, dědapetr, fcoop, anonym, Markéta S. před 4639 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Na dikci otázky je patrno, že sama tazatelka je už mimo pracovní proces a tím i mírně mimo tuto realitu.
V dnešní době je internet především nedílný pracovní nástroj. Teprve poté by měl být zdrojem informací a efektivní komunikace zdarma.
Krajní varianta úniku z reality u zralých vzbuzuje jen útrpný úsměv, protože pokrok by měl sloužit člověku a ne naopak (stejně jako auto a další výdobytky).
To, že nabízí tak snadnou a lákavou možnost úniku, je jen průvodní jev, jemuž podléhají ti slabí.
P.S. Stejně jako alkoholici, narkomani a gambleří, nikdy otevřeně nepřiznají ani sami sobě, že už propadli peklu.
Takže odpovědi se budou beztak pohybovat v rozpětí očekávaného sociálního normálu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Berušinka

Podle mě ho lidi čím dál tím víc používají na únik z reality, protože v tomhle státě už je takový „bordel“, že to lidi občas nezvládají.
Trochu jinou „realitu“ mají na internetu děti, které jsou pak zmatené a neví, co je správně a co je špatně.

A já osobně? Vidím to jako bránu do světa – do světa informací i zkušeností, neutíkám tam před realitou … spíš tam hledám věci, které mi pomůžou tu realitu přežít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

I kdybych chtěl unikat z reality pomocí internetu – nejde to.Právě tam na ni narážím a někdy víc,než je přijatelné.Pro mě.
Tolik negativ na ulici nepoznáte,tam to vypadá,že jsou téměř všichni „v normě“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Podle mě je to brána do světa,dají se získat informace z celého světa a zároveň je i únik z reality do virtuálního světa a her.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

Je to součást reality, takže vlastně není kam uniknout. Navíc je to klíčový prvek informační společnosti, takže i ta „brána do světa“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek