annas

Jak chápete internet? Jako bránu do světa, nebo únik z reality?

Nejlepší odpověď
anonym

Na dikci otázky je patrno, že sama tazatelka je už mimo pracovní proces a tím i mírně mimo tuto realitu.
V dnešní době je internet především nedílný pracovní nástroj. Teprve poté by měl být zdrojem informací a efektivní komunikace zdarma.
Krajní varianta úniku z reality u zralých vzbuzuje jen útrpný úsměv, protože pokrok by měl sloužit člověku a ne naopak (stejně jako auto a další výdobytky).
To, že nabízí tak snadnou a lákavou možnost úniku, je jen průvodní jev, jemuž podléhají ti slabí.
P.S. Stejně jako alkoholici, narkomani a gambleří, nikdy otevřeně nepřiznají ani sami sobě, že už propadli peklu.
Takže odpovědi se budou beztak pohybovat v rozpětí očekávaného sociálního normálu.

Další odpovědi
Berušinka

Podle mě ho lidi čím dál tím víc používají na únik z reality, protože v tomhle státě už je takový „bordel“, že to lidi občas nezvládají.
Trochu jinou „realitu“ mají na internetu děti, které jsou pak zmatené a neví, co je správně a co je špatně.

A já osobně? Vidím to jako bránu do světa – do světa informací i zkušeností, neutíkám tam před realitou … spíš tam hledám věci, které mi pomůžou tu realitu přežít.

fcoop

I kdybych chtěl unikat z reality pomocí internetu – nejde to.Právě tam na ni narážím a někdy víc,než je přijatelné.Pro mě.
Tolik negativ na ulici nepoznáte,tam to vypadá,že jsou téměř všichni „v normě“.

dědapetr

Podle mě je to brána do světa,dají se získat informace z celého světa a zároveň je i únik z reality do virtuálního světa a her.

eLx

Je to součást reality, takže vlastně není kam uniknout. Navíc je to klíčový prvek informační společnosti, takže i ta „brána do světa“.