bolak

Jak chápete citát, že charakter člověka určuje to jak se chová, když se nikdo nedívá?

A souhlasíte s ním?

Nejlepší odpověď
MK44

„Charakter člověka určuje to, jak se chová, když se nikdo nedívá.“?

Ano, souhlasím s takovou myšlenkou.

Jak ji chápu?
Například… Člověk něco neukradne, i když, kdyby to udělal, nikdo by ho přitom neviděl nebo by nebylo možné mu tu krádež dokázat.
Nejde jen o krádež, ale o jakoukoli činnost. Prostě se chová tak, jakoby ho někdo viděl. Chová se slušně, i když se nikdo nekouká. Chová se odpovědně. Ví, že se jeho chování může nějak projevit a ovlivnit ostatní, i když by nevzniklo podezření, že to má na svědomí právě on.

Komu na tom nezáleží, má špatný charakter, jedná krátkozrace, dává přednost momentálnímu prospěchu, ten naopak takové příležitosti využije, ačkoli, kdyby byl se někdo díval, tak by nekradl.

Asi tak nějak…

Další odpovědi
briketka10

jak se to vezme, hele beru to z pohledu tady
na odpovědích pořád jsme byli někdo někým
podezíráni, že mažem otázky a odpovědi, pak
mizej body, no a tak si myslím každej určoval
charakter člověka nejlíp podle toho, kdo se nejvíc
ozýval, aspoň já ano, jenže včera jich zmizlo taky
pár, tak nevim nevim, ale nikoho nevidíme žene ??

Bobík147

Chápu to tak, že se lidé přetvařují. A jestli souhlasím, se nedá říct, každý je jiný :)

KalonCZ

Chápu to tak, že člověk se ve společnosti může chovat úplně jinak, detailněji pak mohu říci, že se osoba chová jinak i ve společnosti jistých osob či v rámci nějaké skupiny (účel tohoto „jiného“ chování může být různý – udělat dojem, získat něco etc., čímž si nasazuje masku ze lží).

Abych svou myšlenku konkretizoval, představ si situaci, kdy se na sešlosti ukáže pán, který o sobě bude tvrdit, jak je čestný, ale tajně bude krást (když se zrovna nebude nikdo dívat – na tomhle příkladu je to doslovné, v citátu je to vnímáno spíše obrazně, ale budiž + dodatek: stejný příklad můžete najít v příspěvku uživatele MK44, který to napsal dříve, já jen chci, aby byl můj komentář k dotazu kompletní). Přetvářka, lži, toto se skrývá za významem citátu.

Souhlasím? Ovšemže. Citát má hloubku a je dosti pravdivý.

bolak

KalonCZ: dík, ten sem vymyslel já, pár minut před tím než jsem ho sem nasal :)) já věděl že se chytne..