Mika47

Jak casto zerou mesicni kotata? obe uz zerou maso ale jakcasto jim ho davat?

Nejlepší odpověď
iceT

Zvykání koťat na samostatný příjem potravy začíná ve čtvrtém týdnu života koťat.V této době už koťatům nestačí pouze mateřské mléko a je čas na postupný odstav koťat.Koťatům začneme nejdříve nabízet speciální mléko pro koťata(dobře se osvědčilo i ředěné neslazené kondenzované mléko),poté tvaroh,dětské kaše a postupně zvyšujeme množství porcí.Od šestého týdne jim předkládáme mleté nebo velmi drobně nakrájené hovězí maso,může být i mixované,strou­haný tvrdý sýr a natvrdo uvařený žloutek.Mezitím můžeme koťata krmit i speciálními kotěcími konzervami.

Postupné odstavování trvá od 6. do 8. týdne,kdy koťata jednak žerou sama i sají mateřské mléko.Počet porcí se postupně zvyšuje na 5 až 6 dávek denně.Kotě by mělo pravidelně přibývat na váze.Plně odstavené kotě krmíme malými dávkami šestkrát denně.Odstavování se musí dít postupně,aby si zažívací trakt kotěte zvykl na tuhou stravu.Dobrým znamením je polotuhá,formovaná stolice,kterou má zdravé kotě jednou týdně.Postupně zvykáme koťata i na přílohy k masu a na kotěcí granule.Je samozřejmé,že koťata musí mít dostatek čerstvé vody.

Od doby osmi týdnů,kdy koťata dostávají zvláštní výživu,až do doby asi šesti měsíců,kdy již žerou dvakrát denně běžné krmení,je rozhodujícím faktorem jeho chuť.Nabízejte koťatům různorodou potravu,aby si nezvykla jen na oblíbený druh a nezačala být vybíravá.Ale potravu,kterou tvrdošíjně odmítají,jim násilím nevnucujte.

Zdroj: http://jamis-kocky.net/clan­ky/prikrmovani­.php?cislo_clan­ku=44

Další odpovědi
zjentek

málo, ale často. Koťata žerou v podstatě furt, i kočka je krmí min.6× denně a takže klidně jim dej TROŠIČKU 6× denně, to záleží na tobě, já bych dal třeba 2× ..ale hlavně je tam důležité to kojení, to masíčko je v tomto případě doplněk stravy a pamatuj, že kočka jim bude taky nosit, než je začne tahat na lov