Avatar uživatele
Pavel CZ

Jak často zalívat muškáty?

Pořídila jsem si muškáty a přijde mi, že potřebují zalívat skoro denně. Je možné, že bych je pak „přelila“?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5361 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Lencis

V létě potřebují pelargónie pravidelný zdroj vody. Než dojde k prokořenění původního balu, do nového substrátu je vhodné první dva až čtyři týdny zalévat mírně horem. Máte-li klasické truhlíky, pokračujte v tom celou sezonu U těch samozavlažovacích po prokořenění doléváte vodu nálevkou podle potřeby rostlin. Zatímco někdy stačí dodávat vodu třeba dvakrát za týden, během tropických dnů se této „povinnosti“ nevyhnete každý den.

V těchto vedrech je určitě „nepřelijete“. Když už to bude moc poznáte že se voda nevsakuje 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
alenka901

Velmi populární letnička s jednoduchým či plným květem vyžaduje humozní půdu bohatou na živiny. Pokud se jí dostane pravidelné vydatné zálivky a pravidelného hnojení (1× týdně), odvděčí se vám bohatým kvetením od května do října. Během vegetace odstraňujeme odkvetlé zbytky květů a žluté či suché květy. Plnokvěté sorty nesnáší i krátkodobé přemokření- rostlině uhnívají kořen

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Doma zaléváme 2× týdně a vše je OK

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

já zalévám 2× až 3 x týdně a máme je již několik let

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gomo

já osobně zalévám muškáty 2× denně a to ráno a večer. je to ideální doba a jsou tak akorát zalité. zalévám je každý den

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek