Jak často zalívat muškáty?

Pořídila jsem si muškáty a přijde mi, že potřebují zalívat skoro denně. Je možné, že bych je pak "přelila"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

V létě potřebují pelargónie pravidelný zdroj vody. Než dojde k prokořenění původního balu, do nového substrátu je vhodné první dva až čtyři týdny zalévat mírně horem. Máte-li klasické truhlíky, pokračujte v tom celou sezonu U těch samozavlažovacích po prokořenění doléváte vodu nálevkou podle potřeby rostlin. Zatímco někdy stačí dodávat vodu třeba dvakrát za týden, během tropických dnů se této „povinnosti“ nevyhnete každý den.

V těchto vedrech je určitě "nepřelijete". Když už to bude moc poznáte že se voda nevsakuje ;-)

Pokročilý

Velmi populární letnička s jednoduchým či plným květem vyžaduje humozní půdu bohatou na živiny. Pokud se jí dostane pravidelné vydatné zálivky a pravidelného hnojení (1x týdně), odvděčí se vám bohatým kvetením od května do října. Během vegetace odstraňujeme odkvetlé zbytky květů a žluté či suché květy. Plnokvěté sorty nesnáší i krátkodobé přemokření- rostlině uhnívají kořen

Pokročilý

Doma zaléváme 2x týdně a vše je OK

Pokročilý

já zalévám 2x až 3 x týdně a máme je již několik let

já osobně zalévám muškáty 2x denně a to ráno a večer. je to ideální doba a jsou tak akorát zalité. zalévám je každý den

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.