Usoman

Jak často zalévat sazeničku mandarinky?

Je to teprve týden, co z hlíny vylezl první stonek. Kořeny určitě nebudou ještě tak odolné, jak ji mám často zalévat, abych ji neublížil?

Odpovědi
UltraFan

V létě citrusy hnojíme intenzivně, jednou týdně, v zimě jen jednou za měsíc. Vhodné je speciální hnojivo pro citrusy, které neobsahuje vápník a má příznivé složení (mimo jiné by mělo obsahovat železo proti žloutnutí listů).
Podobně citrusy i zaléváme – to znamená v létě často, v chladném období stačí držet bal jen vlhký. V tomto období platí, že méně je více, mnoho vody může rostlinu dokonce zahubit.
V zimě, při odpočinku, který by měl probíhat při teplotách 5–15°C, může několik listů citrusů i opadat. Na jaře však vyraší nové. Při zimování potřebují dostatek světla!

Mrkni na tuhle stránku, vše tam je 🙂

http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/pokojove-rostliny/pestovani-citrusu-v-kvetinaci-rady-pro-zacatecniky/