Moniccc

Jak často si nejlépe mýt vlasy?

Otázka zní jasně :D já si bohužel vlasy umývám každé ráno jen proto, že když si dám den před tím čelenku třeba na půl hodinu do sprchy, tak už nedám ofinu dolů a má tvar čelenky.. Prostě moje vlasy si hrozně rychle zvyknou na nějaký tvar, třeba ještě na gumičku a pak už je nemůžu nijak upravit.. ani trochou vody to nejde. Co byste poradili?
Doplňuji:
p.s.: mě se vlasy nemastí, mám je spíš sušší, ale problém je prostě jen v tom, že kdy si dám na chvilku čelenku a pak ji sundám, tak vlasy zůstanou vzadu a nejdou do původního stavu.. o to mi jde :(

Nejlepší odpověď
zhuzupets

Každodenní mytí vlasům nevadí pokud používáš kvalitní kosmetiku. Pokud nechceš vlasy namočit, použij koupací čepici nebo skřipec, rychle si osprchuj tělo a obličej ten si potom odlič tamponkem.
Doplňuji:
Proto doporučuji nedávat si čelenku,osprchovat jen tělo a obličej odlíčit s tím,že vlasy na čele nadzvedneš jen na vteřinu než si odlíčíš čelo.

Další odpovědi
Ella

mýt si vlasy jenom proto, že drží tvar po čelence je zbytečné… co zkusit místo čelenky sponky, vlásenky se jim říká?, a zapnout si ofinu na stranu místo nahoru. Nebo co zkusit místo kovové nebo jiné pevné čelenky látkovou?
já musím každý den nosit v práci sepnuté vlasy a vím jaké to je mít schody od gumičky, ale vyzkoušela jsem takovou tu sponu – zamotám vlasy do drdolu a a přichytím s ní konce, buď po straně drdolu nebo úplně dole u krku, žádný schod mi z toho nevznikne a i kdyby se nějaký objevil, tak je to pod vlasy a není vidět :) Stejně tak drdol na dvakrát omotaný gumičkou mi většinou pomůže :) vyzkoušej, třeba ti to taky pomůže. Občas si ještě vypnu vlasy skřipcem, to taky nedělá schody :)
co zkusit zmírnit schody nebo stojící vlasy žehličkou na vlasy? Vysoká teplota většinou pomáhá zkrotit jakékoliv vlasy, párkrát přejet a je to. :)

Green

Nejlépe asi každý den nebo ob den … Podle toho jak se ti Mastí Vlasy … :D

Lilly

Každý den si mýt vlasy?? Tak to se těm vlasům nedivím já bych ti poradila 2 nebo 3 krát týdně každý den když si je myješ tak ti začnou vypadávat a více mastit věř mi už sem to zažila i doktorka ti to potvrdí..