Minas

Jak často si čistíte zuby a jaký je váš názor na složení pasty?

Nejlepší odpověď
mosoj

Mimo vysloveně léčivých past, jako je na př. Paradontax ,je složení past stejné. Nosič, abrazivum ( většinou citronan vápenatý), aroma, barvivo a trocha fluoridové soli. Nejvíce nežádoucí je to aroma a barvivo.
Jako kluk jsem zubní pastu jedl , místo cukroví. K dostání byla jediná s názvem Thymolin, dlóuho nic a pak Perlička.

Mám spolužačku zubní lékařku a ta vždycky říkala, rozhodující je zubní kartáček a voda. To ostatní být nemusí.

Další odpovědi
da ny

Minimálně 2× denně (pastou. Hlavně měkkým kartáčkem (tak, jak se má) a samozřejmě s krouživou masáží dásní (krev nekrev :D).
Dbám na to, aby v zubní pastě nebyly příliš silné abrazivní složky (nepoužívat denně) a nevhodná bělidla.
Vzhledem k občasným problémům s dásněmi používám i pasty k tomuto účelu určené. Bezpečnou ústní vodu ;)

annas

Nejdůlžitější je kartáček. Pasta čištění jen zpříjemňuje. Čistím si minimálně 2× denně.

Kupuji už jen pasty s modrým nebo zeleným proužkem.

Existují prý čtyři druhy. Mají na dolním konci barvený proužek.

Zelená: přirozený obsah;
modrá: přirozený obsah s lékem (bylinkou).
červená: přirozený + chemický obsah;
černá: čistě chemická kombinace.

Zda mají proužky jiný význam, nevím. Ale řídím se touto informací, kterou jsem kdysi dostala.

ivosek2

Necistim si zuby pak mi bolí dáseň

Zdroj: Věra Blehová

anonym

ráno a večer abych ne brečel

ReHu

Běžně min 2× denně, když dorazím po půlnoci, vychází to jen 1× denně 🙂.
Někdy i 3× nebo 4× 🙂.

Nejdůležitější je technika čištění a kartáček. Ale zubní pasta může mnohému pomoci.
Kupuji si zubní pastu, která na kraji obalu žádný proužek nemá.
A ten uprostřed může být klidně součást designu.
Na tuto pastu si můj (už bývalý) mužský tak zvykl, že si ji ode mně kupuje i teď, když bydlí jinde a oblíbila si ji i jeho nová partnerka 🙂