kozlik

Jak často semusí u koně vyměňovat podkovy???

Nejlepší odpověď
anonym

Václav Vydra podkovy u koní nemění vůbec, z prostého důvodu – jeho koně podkovy nemají. Jen jim pravidelně ošetřuje kopyta.

Další odpovědi
chudst

To je individualni – zalezi to na pouzite podkove a poctu najetych kilometru. Pokud chcete konkretni udaj, tak treba Easywalkery vydrzi kolem 200km. Ale skutecne zalezi na typu podkovy. Nejake zakladni druhy podkov mate treba i na wikipedii: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pod­kova#Druhy_pod­kov

Drap

Tak často jak je to potřeba. Záleží na tom co kůň dělá, v jakém terénu, na spoustě dalších věcí. Zkrátka až je opotřebená, nefunkční, nebo by mohla způsobit zdravotní problém, tak se musí vyměnit.

Jeifa 97

Cca 6 – 8 týdnů, záleží na okolnostech..

Angie99

Záleží na typu podkov, hmotnosti konkrétního koně, typu práce, stavbou těla, je to různé.