bolak

Jak často se v Číně stane vražda, když tam maj miliardu lidí?

Třeba u nás když někdo spáchá vraždu, tak jsou toho plná zprávy, a nás je 100× míň, takže tam je každej den ve zprávách vražda?
Doplňuji:
marci1: jo, to jo, ale nás je jen 10 mega, kdežto u nich je to přeobyvatelováno, takže podle těch tebou uvedených statistik je tam průměrně 37 vražd denně…a když koukám co se děje u nás, když se stane nějaká hodně brutální vražda (z nás tak jednou za 3 měsíce, u nich 100× častěji), tak to musí bejt v číně docela depresivní, sledovat tohle ve zprávách každej den…

Nejlepší odpověď
annas

Jak často se stane vražda, nevím, ale našla jsem statistiku vražd, kterou uvádí" Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) se sídlem ve Vídni". Na činských stránkách se uváději brutální vraždy a některé udělené tresty smrti.

„Sám Úřad upozorňuje na jistou míru nespolehlivosti zdrojů, z nichž vychází. Ovšem statistiky UNODC poskytují o skutečné míře násilí v jednotlivých oblastech světa obraz nesrovnatelně přesnější než každodenní zpravodajství. Média, která si vybírají zprávy z předem vytipovaných oblastí světa, situaci zkreslují bezděčně i záměrně a účelově. V tomto přejatém přehledu neuvádíme i tak některé státy s nepatrným počtem obyvatel, kde třebas i jedna vražda notně zahýbe celonárodní statistikou, ani země zmítané válkou (Somálsko, Irák, Afghánistán a Súdán), v nichž se počet usmrcených zjišťuje obtížněji.“

Vraždy, země, civilizace: Nad světovými ročními statistikami záměrných a nezákonných usmrcení – informace zr oku 2012
http://zdenek­.zacpal.cz/vraz­dy-zeme-civilizace-nad-svetovymi-rocnimi-statistikami-zamernych-a-nezakonnych-usmrceni/

V článku je uvedený odkaz na List of countries by intentional homicide rate
http://en.wiki­pedia.org/wiki/Lis­t_of_countries_by_in­tentional_homi­cide_rate

Ve statistice je uvedena i Česká republika, samozřejmě i Čína.

Na konci stránky jsou uvedeny i další odkazy a zdroje.

Další odpovědi
marci1

Je to zajímavé, ale počet úmyslných zabití v Číně a u nás je na počet 100 tis. lidí cca stejný : 1,0. Bulvár žije na celém světě, takže si myslím, že si tam toho lidé užijí také dost. ☹
Doplňuji:
Když se nad tím tak zamyslím, tak v Číně asi takový způsob bulváru jako u nás neexistuje. ☹

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Lis­t_of_countries_by_in­tentional_homi­cide_rate

PetrXY

Zajímavý je také fakt, že se tam vraždí i přes to, že tam mají za vraždu trest smrti.