Válek Petr

Jak často se platí poplatek na podporu výkupu elektřiny z obnovitelných zdrojů ?

Každý měsíc či jednou ročně ?

Odpovědi
klumprt

Zálohy se platí obvykle jednou měsíčně, vyúčtování přeplatku nebo nedoplatku je obvykle jednou ročně. Poplatek činí 495 Kč za jednu odebranou MWh, přičemž běžná domácnost spotřebuje kolem 2–3 MWh ročně. Takže jde o cca 1000 až 1500 za rok.

Zajímavé počtení k tématu zde: http://energi­e.finance.cz/zpra­vy/finance/441062-poplatky-za-obnovitelne-zdroje-mohli-jsme-platit-mene/

mosoj

Nyní je započten do ceny za kWh. Od roku 2016 bude započten do poplatku za jistič (tedy měsíční paušální poplatek) a bude to pálka.
Náš lidumilný stát tak vyinkasuje pěknou částku i od lidí kteří mají minimální spotřebu. Stejnou částku zaplatí i lidé co mají velkou spotřebu elektřiny. Spravedlnost naruby.

Mapel

Dosud ti co měli velký odběr platili náklady na dopravu za ty s menším odběrem. Tak se to teď srovná a budu platit kolik si zarezervuji.