Jak často se má nechat vyčistit komín??

A na kolik to ve skutečnosti vyjde??? Na internetu jsem toho našla hodně,zajímá mě realita!?
Doplňuji:
No Miroslave to se vám to doma prodraží to čištění komínu,když si musíš pozvat kominíka jednou za týden domů,,,

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Alespoň ve středu, ale může to být i vícekrát týdně :D

Ne vážně, nechat vyčistit-prohlédnout komín by se mělo myslím nejméně 4× ročně a v případě plynového topidla 6× za rok.

Další odpovědi
panenka

Komín si čistíme samy jednou za měsíc.Pokud by jste si to chtěla nechat udělat od kominíka u nás to vyčištění stojí 150 kč a jezdívá k nám do města to čistit 2 krát do roka.

BIGFOOT

Kropítko a na co potřebuješ komín? ty ještě hulíš? No věřím, že se to časem srovná a budeš kočička voňavá.BIGFOOT-KROPÍTKO, NIC VE ZLÝM BYL TO VTIP.

kristýnary

My necháváme čistit komín po každé zimě, aby měl správný tah. Kupili jsme si komín ze speciálních tvárnic z https://www.poctivy-komin.cz/ a když ho necháváme vyčistit každý rok, tak to má kominík hned hotové a my máme jistotu, že se nám v průběhu zimy komín neucpe.

kropitko

Jen mě to zajímalo,bydlíme u tchána v novostavbě a nevím nic o tom,že by nechal čistit komín,nebo ho čistil sám,tak jsem si říkala,že bych pozvala kominíka,aby to pročistil a zkontroloval,,,,

ReHu

Minimálně 2* do roka.
Pokud bude prodleva delší a byl by např. požár, bez potvrzení kominíka by pojišťovna nemusela škodu uznat.

anonym

k nám chodí kominík 2× do roka