horke-kakao

Jak často se hádáte v partnerské vztahu?

Nůžete k tomu doplnit, jestli jste spokojeni.

Vágní odpověď na tu otázku si umím napsat i sama, tak pls odpovězte na anketu :)
Doplňuji:
Hádka JE vyměna názoru :D Jak vidět, tak se nejspíš nehádá nikdo nikdy, jen mi to přijde pokrytecké, to by nebylo tolik rozvodů...... Nemyslíte?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nikdy

My se nehádáme, my si vyměňujeme názory, ale slušně.
Nikdy bych nežila s člověkem, který by mi sprostě nadával, nebo po mě řval.
Mám několik kámošek, které se s partnerem takto sprostě hádají, nadávají si do ........, nechápu to, takový vztah bych okamžitě ukončila.
Doplňuji:
Ale ano, lidé se hádají a asi jsou i stejného názoru jako já, že než vztah plný hádek a křiku, tak to raději být sám, proto ty rozvody.

Je jen potřeba najít si k sobě tu druhou polovičku 🙂 Bohužel se to někomu na poprvé nepodaří.

Další odpovědi
led

Nikdy

Hmm nechcete „Vágní odpověď“, použijem inú formu…
Hádka? Čo je to? Ak máte na mysli verbálnu výmenu názorov, možno to pomenovať aj inak, napríklad vzájomná komunikácia určitého stupňa.
„Čo je to komunikácia?
Slovo komunikácia pochádza z latinského slova comunico, comunicare, čo znamená niečo oznamovať, s niekým sa o niečo deliť, zverovať sa niekomu s niečím, spoločne sa radiť. Komunikácia je výmena informácií medzi dvomi subjektami, pri ktorej sú informácie na jednej strane vysielané a na druhej prijímané alebo vnímané. Človek môže komunikovať dvoma základnými spôsobmi – verbálne alebo neverbálne. (môže bez verbálnej, ale nie bez neverbálnej stránky komunikácie – výnimku tvoria len ľudia s poruchou vnímania).“
V každej spoločnosti, rodinu nevynímajúc, sa problémy riešia dialógom, v omedzených prípadoch aj jednostranným monológom (napríklad rodič zakazujúci dcére návštevu diskotéky… dcéra odpovedá neverbálne – mlčky a trucovito), či verbálnou/never­bálno výmenou názorov. Použité slovné zvraty a ich hlasitosť, sú priamo úmerné na povahe, nie vzdelaní a inteligencii, diskutujúcich.
Tieto „diskusie“ poznáme aj v písomnej forme. Príklady nebudem opisovať, nájdete ich, v rôznych stupňoch, aj tu v diskusiach…

Moja odpoveď na vašu otázku teda znie:
Nie, my sa nehádame, vymieňame si názory.
Doplňuji:
zopakujem:
Použité slovné zvraty a ich hlasitosť v dialógu, sú priamo úmerné na povahe, nie vzdelaní a inteligencii, diskutujúcich.

1 – Hádka je dialóg s nekontrolovanými emóciami a nepriaznivou odozvou, niekedy prechádzajúci do násilia.

2 – „Hádka s kontrolovanými emóciami“ ako by sme mohli nazvať dialóg niekedy používaný na uvolnenie duševného pretlaku účastníkov, končiaci vybitím prebytočnej energie, spoločným smiechom a zmierom…

NikkiHeat

Nikdy

Momentálně jsem sám ale naposled jsem měl přítelkyni se kterou jsem chodil asi sedm let. Za těch sedm let jsme se ani jednou nepohádali. Prostě klidní, vyrovnaní lidé. Dodnes jsme přátelé.

anonym

Nikdy

Ta anketa je příliš omezená…
Nehádám(e) se.
Někdy (za)řvu, někdy třeba nemluvím – ale výměna a ujasnění si názorů a postojů nejsou hádky, lze je řešit v klidu a pohodě.

Bad Wolf

Nikdy

Doplňuji:
Slušní lidé se nehádají a říkají si samá hezká slova. Myslím si, že hádky jsou na nic a nic také nevyřeší. … A opět jsem hledala ve slovníku cizích slov.

msi

Nikdy

mosoj

Nikdy

Když mám chuť.

marci1

Nikdy

Jsme tu krátce na světě a ještě se budeme hádat ? 🙂

arygnoc

nehádame sa, mám to zakázané.
a drahá ma vždy pravdu.

:DD

zzzzz

Vystihl si to přesně. Toto když chlap pochopí, tak je celý život šťastně ženatý:-)))

gagaga

ja se hadam casto i sama se sebou ..!
to by me jeste schazelo, kdybych se mela hadat s nekym dalsim .. :)

  • iv-