Jak často se hádáte s manželem/man­želkou? Nebo vaší rodiče?

Moji rodiče se včera hodně pohádali :( (ale kvůli ,,prkotině" měli sme id známích koupit okurky nazavařování, a mamka už připravila nálev a všechno dopředu, a i koření do sklinek a tak..... no a pak sme zjistili, že těch okurků je málo, že je jenom 4 kg a my sme počítali tak 20 kg :/ tak se mamka s tatkem pohádali, tatkovi vadilo že to mamka chystá zbytečně dopředu, že ted se to vyhodí a tak......) a pak se začali hodně hádat a uzapletli do toho včechno :/ Mamka říkala cosi o stěhování, a tatka řekl že na to se**, že se nikam stěhovat nebude, že nebude dělat nic a tak, pak mamka cosi že to dělá naschvál, že lže a tak a hodně se prostě hádali :( docela dlouho :( Dneska se celej den nebavili, a prostě já hádky (at už jakýkoliv) snáším hodně špatně (hlavně hádky v rodině) a mrzí mě prostě že se hádaj, mamka brečela, že jí nebaví život a tak :( a já sem se chtěla zeptat, jak dlouho trvá než se usmíříte, když se hádáte s manželkou nebo s manželem (popřípadě, pokud si toto čte ,,dítě" tak jak dlouho trvá než se usmířijou vaši rodiče po hádce)? Moji rodiče se většinou usmířili za 3 dny, jak kdy, kolem těch 3 dnů prostě....... a já se bojím, že ted to bude trvat dýl, protože si nadávali fakt hnusně :( mamka o tatkovi řekla že nic neuumí, že v práci se jenom vychechtává a že se bojí odstěhovat protože by si musel najjít jinou práci kde by musel makat a tatka zase o mamce, že se jenom válí a nic nedělá, (a možná tím aji nějak narážel že je trochu tlustá :/ a tak prostě :( Co si o tom myslíte? Usmířijou se? Není to nějakej začátek před rozvodem takový hádky? :O :(

Nejlepší odpověď
marci1

Ne nehádáme se. Řešíme diskuse spíše humorem.
Zkus jim říct, že Ti to nedělá dobře, že Tě to stresuje. Podrobný návod, co dělat :

  1. Sděl rodičům, že jejich hádky Ti ubližují.
  2. Požádej je, aby se nehádali před Tebou.
  3. Opusť prostor, kde se hádka odehrává, udělej vše proto, abys obsah neslyšela.
  4. Měj na paměti, že nemůžeš vyřešit manželské neshody svých rodičů. To mohou udělat jen oni sami.
  5. Nevměšuj se do hádek. Pokud jsou dospělí rozčilení, s velkou pravděpodobností by se jejich hněv mohl obrátit proti Tobě.
  6. Pečuj o sebe, ponoř se do svých koníčků, napni síly ke školní práci.
  7. Pokud Tě rodiče mají sklon vtahovat do svých neshod a stěžovat si u Tebe jeden na druhého, sděl jim, že takové chování je Ti nepříjemné a zraňuje Tě. Máš právo mít hezký vztah k oběma rodičům.
  8. Pokud Tě situace trápí, promluv si s někým nezávislým, komu důvěřuješ.

Doplňuji:
http://www.roz­hlas.cz/teens/slus­ne/_zprava/966385

Další odpovědi
ivzez

Je škoda, že´s hádku rodičů slyšela (nebo záměrně vyslechla?).

Dospělí se někdy hádce nevyhnou, ale vždy by měli brát ohled na své děti.
Mají-li nějaký problém, který nedokáží vyřešit v klidu, měli by jej řešit sami,
aby nedocházelo k podobným situacím.

Věz, že s hádkou (hádkami) svých rodičů nemáš nic společného,
ty za jejich problémy nemůžeš. Tví rodiče jsou dospělí a měli by
se naučit své problémy a neshody řešit dospěle – tak, aby jimi
nezraňovali své dítě (děti).

Až se situace uklidní, promluv si s oběma rodiči (můžeš i jednotlivě),
řekni jim, jak na tebe jejich hádka zapůsobila (jak na tebe jejich hádky působí),
z čeho máš obavy, a požádej je, aby se už před tebou nehádali.

Určitě nerozebírej obsah hádky (to, co jsi slyšela). Nemusela´s slyšet
všechno a vytrženy z kontextu mohou některé věty či obraty dávat jiný
smysl, než jak byly míněny.

K odpovědi Marci 1:

S výjimkou prvních dvou řádků Marci1 odpověď zkopírovala:

TeenWeb Českého rozhlasu,
Rubrika: Slušně a fér
Autorka: Barbora Downes
Datum zveřejnění: 24. října 2011 v 16:17

Marci1,
kopírujete-li cizí odpověď, měla byste správně citovat
nebo mít souhlas autora k použití jeho díla.

Nevíteto?

Začátek před rozvodem? Tak to by se mí rodiče rozvedli už nejmíň 1000× a přesto se to ještě nestalo 🙂, a to padali „takový“ slova, který kdybych jsem napsala, tak moji odpověď smažou…

bolak

  1. Já, bejt holka, bych udělal přesnej opak toho co posílá marci v odkazu, úmyslně bych zůstal v místnosti a začal bych hystericky brečet. A čím víc by na sebe křičeli, tím víc bych brečel i já, dokavaď by si neuvědomili že mě tím ubližujou a nepřestali.
  2. Druhá možnost, vyřešil bych to hned v zárodku. Jak začala hádka, kvůli zbylýmu láku v okurkách, zeptal bych se tedy rodičů, jestli nemůžou skočit do krámu a nakoupit scházející okurky tam, aby se to nemuselo vylejvat. Problém vyřešen.
  3. Třetí možnost, až budou sami, zašel bych za každým zvlášť a zeptal bych se jestli se budou rozvádět, když se tak moc nenávidí.
  4. Další možnost, při počínající hádce bych automaticky šel zazvonit na sousedy s tím že se naši strašně hádaj a že mám strach.
  5. A poslední co mě napadá, začít nosit ze školy samý pětky a až se bude učitelka pídit po příčině, vyzvonit se vaši se doma pořád hádají a ty že se vůbec nemůžeš soustředit na učení.

briketka10

jak píše bolak

my se ségrou byly takový rebelky naši se hodně hádali už
od našich 12–13 let já to snášela hůř než ségra, zalezla
jsem vždy do kouta a bulela, nebo poslouchala hudbu, ale
ségra jim právě říkala ať toho nechají a uklidňovala je..
kvůli tomu jsem měla špatný známky a vzdorovala nakonec
jsem v půlce druháku odešla ze školy vzala jsem učebnice a
položila je ředitelce na stůl, jakoby se nic nestalo a odešla :)

marci1

ad „ivzez“: U své odpovědi jsem ihned zdroj vložila. Asi sis nevšimla. 🙂

ivzez

Nedostatečný odkaz jsem samozřejmě nepřehlédla.
Právě proto jsem doplnila, odkud jste kopírovala.

Je-li odpověď fomulována tak, jako
Vaše, nestačí jen vložit odkaz…
Z odpovědi by mělo být zřejmé,
že jde o citaci, nikoliv o vlastní odpověď.

Ale nejste v tom sama…